Faiz paralarını Kızılay'a bağışladılar

Dinçer GÖKÇE
23.12.2014 - 15:56 | Son Güncelleme:

17 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınan Reza Zarrab’ın adamı Abdullah Happani el konulan paralarını bugün aldı. Happani’nin el konulan 1 milyon TL, 800 bin Euro ve 60 bin dolar ve 2 kilo altını iade edildi. Happani’ye el konulan paraları için 55 bin TL de faiz verildi. Happani aldığı 55 bin TL faizi ise Kızılay’a bağışladı. Üç ayrı para cinsinden yapılan bağışlara Hurriyet.com.tr ulaştı.

Faiz paralarını Kızılaya bağışladılarEdinilen bilgilere göre, bağış fikri Happani'nin kendisinden çıktı. Konuya yakın kaynaklardan biri "Bu paralar Abdullah Bey'e ait. Rıza Sarraf ile ilgisi yok. Oluşan 55 bin TL'lik faizi ise Kızılay'a bağışladı. Bağış işlemi Adliye'deyken yapıldı" dedi. Kızılay Derneği Genel Müdürlüğü hesabına 29 bin 650 TL, 550 dolar ve 7 bin 600 Euro bağış yapıldı. Söz konusu bağışlar Halkbank aracılığıyla yapıldı.

Faiz paralarını Kızılaya bağışladılar

Abdullah Happani

İşte o bağış dekontları

Faiz paralarını Kızılaya bağışladılar

Bağışları için TL, euro ve dolar cinsinden dekont hazırlandı. Zarrab'a yakınlığı ile bilinen Happani'nin adli emanette bulunan parasına bir yıl içinde yaklaşık 55 bin lira faiz geldiği öğrenildi. Happani'nin Adliye'den aldığı para ve altınlar 1 bavul ve 1 sırt çantasına sığdı.

Faiz paralarını Kızılaya bağışladılar

PARALARI BÖYLE ÇIKARDI

Faiz paralarını Kızılaya bağışladılar MİLYAR DOLARLIK DURAK

Faiz paralarını Kızılaya bağışladılar

dgokce@hurriyet.com.tr

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı