GeriEkonomi Factofinans tasfiye ediliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Factofinans tasfiye ediliyor

Factofinans Alacak Alımı A.Ş'nin 30 Nisan'da yapılacak Olağan Genel Kurulu'nda, şirket faaliyetlerinin tasfiye edilmesi konusu da görüşülecek.

Factofinans'dan Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, TMSF'de yapılacak Genel Kurul'da Türk Ticaret Kanunu uyarınca şirketin faaliyetlerinin tasfiye edilmesi hususu müzakere edilerek karara bağlanacak.

Tasfiyeye karar verilmesi halinde, mevcut Yönetim Kurulu üyelerinden ayrı olarak, şirketin tasfiye işlerini yönetmek üzere tasfiye memuru seçilecek.

Genel Kurul'da ayrıca, 1 Ocak-5 Temmuz 2002 tarihleri arasında görev yapan ve toplantıda ibra edilmeyen Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu üyelerinden, şirketin uğramış olduğu zararlarda sorumluluğu tespit edilenler hakkında kişisel sorumluluk davaları açılıp açılmamasına karar verilecek.

Genel Kurul gündeminde, şirket zararı geçmiş yıllardan gelen birikmiş zararı da içerdiğinden zamanaşımı süresi de dikkate alınarak geriye doğru 5 yıllık sürede görev yapan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri hakkında, şirkete verdikleri zararlarla sınırlı olmak üzere mali mesuliyet davası açılması hususunun da onaya sunulması yer alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle