GeriEkonomi Euromoney, Garantiyi “Türkiye'nin en iyi bankası” seçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Euromoney, Garantiyi “Türkiye'nin en iyi bankası” seçti

Euromoney, Garantiyi “Türkiye'nin en iyi bankası” seçti
refid:6886056 ilişkili resim dosyası

Garanti Bankası, finans dergisi Euromoney'den, “Euromoney Mükemmelik Ödülü” (The Euromoney Award for Excellence) alarak 8. kez “Türkiye'nin en iyi bankası” seçildi.

Garanti Bankasından yapılan açıklamada, her yıl Temmuz ayında son bir yılın bankacılık ve sermaye piyasalarında mükemmellik standartlarını belirleyen kuruluşlara verilen ödüllerin, Londra'da The Brewery'de yapılan törenle sahiplerini bulduğu kaydedildi.

Euromoney Dergisinin Garanti Bankasına “Euromoney Mükemmelik Ödülü” verdiği, bankanın böylec8. kez “Türkiye'nin en iyi bankası” seçildiği bildirildi.

Euromoney yetkililerinin yaptığı değerlendirmede, Garanti'nin, 2006'da elde ettiği etkileyici mali sonuçlar sayesinde diğer Türk bankaları arasından sıyrılarak en tepeye çıktığı, özellikle net karını yüzde 47,5, vergi öncesi karını ise yüzde 39,9 seviyesinde artırmasının Türkiye'nin en iyi bankası seçilmesinin başlıca nedenleri olduğunun vurgulandığı kaydedildi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen de dünya finans çevrelerinin her yıl merakla beklediği ödülleri 8. kez almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirerek, şunları aktardı:
“2006 yılında kaliteden ödün vermeksizin gösterdiğimiz büyüme ve hizmet performansımız, sadece müşterilerimiz tarafından değil, Euromoney tarafından da takdirle karşılandı. Başarımızın arkasında, her zaman olduğu gibi yetkin insan kaynağımız var. Her zaman daha iyisi için çalışmayı içeren hizmet anlayışımızdan ve sürdürülebilir büyüme stratejimizden hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle