GeriEkonomi Euro krizi otomotivcileri endişelendiriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Euro krizi otomotivcileri endişelendiriyor

Euro krizi otomotivcileri endişelendiriyor
refid:18722531 ilişkili resim dosyası

Avrupa’da sınırları her geçen büyüyen euro krizi, kıtanın otomobil üreticilerini de endişelendirmeye başladı.

Fiat ve Chrysler’ın CEO’su Sergio Marchionne, mantıklı bir çözüm planı çizilmediği sürece ortak para sisteminin dağılma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

 

Marchionne, Yunanistan ile başlayan, sonrasında İrlanda, Portekiz ve şimdilerde de İspanya ve İtalya’yı içine alan borç krizi konusunda piyasaların Avrupalı liderlere güvenmediğinin altını çizdi.  

 

Frankfurt’ta düzenlenen otomobil fuarında gazetecilere konuşan Fiat CEO’su, “Yanlış adım atılması durumunda, sistemin raydan çıkma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum” dedi.

   

MEMNUN DEĞİLİZ

Marchionne, “Sorunların ciddi ciddi ele alınması gerekiyor. Şu anda çok da hoş bir durumda değiliz. Devam eden istikrarsızlıktan otomobil üreticileri olarak biz de memnun değiliz” dedi.

 

Avrupa otomobil piyasasının bu yılki ve gelecek yılki durumu hakkında da değerlendirmeler yapan Marchionne, “2011 bizim açımızdan zor bir yıl olacak. 2012 ise, finans piyasalara bir takım güvenceler verilmediği sürece iyimser beklentiler doğurmuyor” dedi.

 

Marchionne, Avrupa’da yıkılan domino taşlarından bir diğeri olmamak adına geçtiğimiz günlerde kemer sıkma önlemleri açıklayan İtalya’ya yönelik de açıklamalar yaptı.

 

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın CEO’su, “Dünya şu anda bizi izliyor. Frankfurt’ta bir araya geldiğim finans sektörü temsilcileri İtalyan yetkililerin sorunlara yaklaşımlarını yakından takip ediyor” dedi.

 

Marchionne, “Burada yapılması gereken en önemli şey, uluslararası seviyede güvenilir adımlar atmak” diye devam etti.

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle