Etiler İnci Büfe halka açılıyor

Hürriyet Haber
09.07.2012 - 11:02 | Son Güncelleme:

Etiler İnci Büfe'yi halka açacaklarını bildiren şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, halka arzın fiyatını 2.81 olarak belirlediklerini söyledi.

Hikmet Tanrıverdi yaptığı açıklamada, Batı bölgeleri ağırlıkta olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasında tüketiciye yüzde 100 yerli lezzeti sunduklarını söyledi.

Gedik Yatırım Menkul Değerler ile gerçekleştirecekleri halka arzda şirketin yüzde 33.33’ünü halka açacaklarını bildiren Tanrıverdi, halka arz fiyatının 2.81 TL olarak belirlendiğini,  halka arz büyüklüğünün ise 7 milyon TL olacağını kaydetti.

Hikmet Tanrıverdi, İnci Grup olarak hazır giyim ve ihracat alanındaki faaliyetlerin dışında yeni sektörlere de adım atmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Tanrıverdi, şöyle devam etti: “2010 yılında bünyemize kattığımız Etiler Marmaris  en önemli girişimcilik faaliyetlerimizden biri oldu. Türk halkına sağlıklı, yüzde 100 yerli ürünler sunmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Etiler Marmaris’in içinde yer aldığı şirketimizin halka açılmasıyla bu gururumuz katlanarak artacak. Çünkü Türk insanının damak tadını memnun ederken, yatırımlarını da tatlandırmış olacağız. Halka arzdan elde ettiğimiz geliri ise işletme sermayesinde kullanacağız . Lojistik alt yapımızı tamamladık.  Hedefimiz 10 yıl içinde 300 noktada hizmet vermek. Özellikle Anadolu’ya yayılmak istiyoruz.”

Etiler İnci Büfe'nin halka arz işlemleri  10-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı