GeriEkonomi Etibank davası DGM Yasası'nı bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Etibank davası DGM Yasası'nı bekliyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen Etibank'ı 480 trilyon lira zarara uğrattıkları öne sürülen, bankanın eski sahibi Dinç Bilgin, işadamı Cavit Çağlar ile oğullarının da aralarında bulunduğu dava DGM Yasası'na takıldı.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavileri süren Dinç Bilgin ve Cavit Çağlar duruşmaya katılmazken mahkeme heyeti, tahliye taleplerini reddedip, DGM Yasası'ndaki değişikliğin beklenmesi için duruşmayı iki hafta sonraya erteledi.

İstanbul 6 No‘lu DGM‘de görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan reklamcı Nail Keçili ile tutuksuz sanıklar Şevket Önay Bilgin, Mustafa Çağlar, Türker İnanoğlu, İsmail Hakkı Karakaya, Mustafa Dinçer, Yalçın Ayaydın, Nevzat Ak, Ali Cüneyt Ortan, Ferhat Yengiloğlu, Ayşe Hande Güven, Ziya Koşal, Yasin Kadri Ekinci, Mehmet Sert, Ufuk Akalın ve Ali Fuat Yener katıldı. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören tutuklu sanıklar Dinç Bilgin ve Cavit Çağlar ile davanın diğer tutusuz sanıkları Murat Yüksel, Aziz Başkurt Okaygün ve Hakkı Cengiz Kırgül ise duruşmaya gelmedi.

Tanıkların çağırıldığı duruşmanın başında mahkeme Başkanı Çetintaş, DGM'lerin görev alanında değişiklik yapan yasanın henüz yürürlüğe girmediğini belirterek sanık ve avukatlara duruşma yapmama önerisinde bulundu. Sanık avukatları, BDDK ve Etibank avukatlarının bu öneriye katılması üzerine tanıkların dinlenmesinden vazgeçildi. Tahliye istemlerini reddeden mahkeme heyeti, DGM yasasındaki değişikliğin netleşmesinin beklenmesi amacıyla duruşmayı iki hafta sonraya erteledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle