GeriEkonomi Etel Baler'in oturduğu yalıya gemi çarptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  65
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Etel Baler'in oturduğu yalıya gemi çarptı

Etel Baler'in oturduğu yalıya gemi çarptı
refid:29602349 ilişkili resim dosyası

İstanbul'da kuru yuk gemisi Kanlıca'da 42 numaralı Ethem Pertev yalısına çarptı. Olay anında yalının içinde olan Etel Baler ve ailesi şok yaşadı. Saat 13.01'de meydana gelen kazada can kaybı yaşanmadı. Hurriyet.com.tr'nin kazadan hemen sonra ulaştığı Baler, "Çok üzgünüm polise ifade veriyorum" dedi.

Marmara'ya açılan 106 metre boyundaki Sierra Leone bayraklı Majed and Randy isimli kuru yük gemisi saat 12:54 civarında boğaz geçişi esnasında dümen arızası nedeniyle Kanlıca önlerindeki Ethem Pertev yalısına çarptı. Gemi, kazadan hemen sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altında demirledi.

Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı

Sahil güvenlik ekipleri olay yerine geldi...

CAN KAYBI YOK

İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından kaza yerine Kurtarma 3 römorkörü ile Kıyı Emniyeti 8 hızlı tahlisiye botu ve bir kılavuz kaptan gönderdi. Kaza sonrasında gemide ve tarihi yalıda hasar meydana gelirken, can kaybı ve çevre kirliliği olmadığı rapor edildi. Majed and Randy gemisi saat 13:52'de Kurtarma 3 römorkörü refakatinde ve kılavuz kaptan eşliğinde Büyükdere’ye demirletilmek üzere hareket etti.Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı Ethem Pertev Yalısı'nın hikayesi

POLİS ÖNLEM ALDI

Kanlıca muhtarı Yusuf Kıroğlu, yaptığı açıklamada, kaza sonrası yalının etrafında güvenlik çemberi oluşturulduğunu, kimsenin yalıya girmesine izin verilmediğini kaydetti. Muhtar Kıroğlu, kazaya geminin dümeninin kilitlenmesinin yol açmış olabileceği şüphesini dile getirdi. Muhtar Kıroğlu söz konusu komşu yalının Kenan Doğulu'ya ait olduğunu söyledi.

Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı

YALIDA YAŞAYANLAR: ÜZGÜNÜM POLİSE İFADE VERİYORUM

hurriyet.com.tr’nin ulaştığı Etel Baler ise olaydan dolayı üzgün olduklarını belirterek şu an polise ifade verdiklerini belirtti.

Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı

1 AY ÖNCE YENİ ŞİRKET KURDU

Yaşadığı yalışa gemi çarpan Etel Baler ve kardeşi Melih Herman, geçtiğimiz 1 ay önce yeni bir şirket kurmuşlardı. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre 2 Haziran günü kurulan şirket bilgisayar teknolojileri alanında faaliyet gösteriyor. İki kardeş, bir süre önce kurdukları bir aplikasyonla gündeme gelmişti. Fashiontalks adı verilen aplikasyon Apple Store'de indirilen ilk 10 aplikasyon arasına girmişti.

Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı

ETEL BALER KİMDİR?

Türkiye Musevi Cemaati'nin geçici başkanlarından Sami Herman'ın kızı olan Etel Baler, 2011 yılında sanayici Robert Baler ile dünyaevine girdi. Bu evlilikten iki çocuğu olan Baler, Fashiontalks adlı blogunda yazdığı moda ve stil yazıları ile adından söz ettiriyor. Cemiyet hayatının gözde isimlerinden olan Etel Baler, düzenlediği defilelerle de sık sık gündeme geliyor.

Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı

SÜSLÜ YALI OLARAK BİLİNİYORDU

Boğaziçi’nin en güzel yalılarından biri olan Ethem Pertev Yalısı’nın diğer bir adı da Süslü Yalı. 1860’larda yaptırılan Kanlıca’daki yalının ilk sahibi, Sultan Abdülmecid’in gözdelerinden biri olduğu düşünülen Fatma Hanım olduğu için yalıya ‘Saraylı Hanım Yalısı’ da denildi. Yalı da 1932’de Şirket-i -i Hayriye kaptanlarından Hayri Bey'e satıldı. Yalı daha sonra 1982’de Evyap Holding’e satıldı. Ethem Pertev Yalısı 2000’de ise Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa’nın soyundan gelen Murat Köprülü tarafından satın alındı.

Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle