GeriEkonomi Espark açılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Espark açılıyor

Eskişehir'de, ECE Grubu ve ABD'li General Growth Properties (GGP) girişimiyle 110 milyon dolar yatırım yapılarak inşa edilen Espark Alışveriş Merkezi yarın hizmete açılacak.

 ECE Türkiye Alışveriş Merkezi Yönetimi Departman Müdürü Özgür Bekiroğlu, Espark'ta düzenlediği basın toplantısında, 2006 yılında temeli atılan ve 15 ayda tamamlanan Espark Alışveriş Merkezi'nin yarın hizmete gireceğini kaydetti.

ECE Türkiye'nin ilk yatırım projesi olan ve kentin merkezinde yer alan Espark'ın 1100 araç kapasiteli otoparkı bulunduğunu anlatan Bekiroğlu, şöyle konuştu:
“Espark, 23 bin 950 metrekare arazi üzerine kurulan ve 44 bin metrekaresi kiralanabilir, 110 bin metrekaresi kapalı alandan oluşan en büyük alışveriş merkezi özelliğini taşıyor. Eskişehirlilerin aileleriyle hoş vakit geçirmelerini amaçlayan Espark, hem alışveriş hem de eğlence merkezi olacak. Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam olanağı da sağlayacak.”

Espark Alışveriş Merkezi Müdürü Tayfun Kartal da 100'ün üzerindeki mağazanın yarın hizmet vermeye başlayacağını kalan 40'a yakının da en kısa sürede faaliyet göstermeye başlayacağını belirterek, dünyaca ünlü C-A ve Media Markt gibi çok önemli markaların İstanbul'dan sonra ilk kez Anadolu'da Eskişehir Espark Alışveriş Merkezi'nde yer aldığını söyledi.

Kartal, ilk mağazasını İstanbul'da açan Media Markt'ın Eskişehir'deki mağazasına gelmesi beklenen yoğun talep için önlem alınıp alınmadığı yönündeki soruya karşılık, “Bunun için Media Markt yarın sabah 06.00'da hizmete girecek. Sabahın erken saatlerinde açılması aslında önlemlerden biri. Bunun yanında müşteriler yan kapılardan içeri alınacak. Alışverişlerini yapanlar yine yan kapılardan çıkacak. Gereken önlemi aldık” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle