GeriEkonomi Esnaftan sağduyu çağrısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esnaftan sağduyu çağrısı

Esnaftan sağduyu çağrısı
refid:23421351 ilişkili resim dosyası

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin, “Çözüm süreciyle barış umutlarını yeşertmeye çalıştığımız ve önemli mesafe alınan bir ortamda, herkesi sorumlu, sağduyulu ve itidalli olmaya çağırırıyorum” ifadesini kullandı.

Gelinen bu noktada vatandaşın ve esnafın gündelik hayatını zorlaştıran, kesintiye uğratan bir tablonun oluştuğunu belirten Palandöken, şunları kaydetti:  “Elbette ki herkes demokratik bir hak olarak tepkilerini ortaya koyabilmelidir. Ancak bu tepkiler, istismara yol açmayacak, kötü amaçlı kesimler tarafından kullanılmaya meydan vermeyecek ve kurallar içinde sağduyulu olmalıdır.

Diğer yandan, sükuneti sağlamak durumunda olan devlet görevlilerimiz de itidal ve sağduyu içinde, her zamankinden daha dikkatli ve ihtimamlı olmak durumundadır. Ortaya çıkan tabloda, AVM’lerden en fazla muzdarip olan ve tek amacı evine ekmek götürmek olan esnafımızın önemli bir kesimi ya dükkânını açamamış ya da açtığı dükkanı hasara uğramıştır.

Çözüm süreciyle barış umutlarını yeşertmeye çalıştığımız ve önemli mesafe alınan bir ortamda, herkesi sorumlu, sağduyulu ve itidalli olmaya çağırırken, istismar ve provokasyonlara yol açacak davranışlara meydan vermemeye davet ediyorum.”

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle