GeriEkonomi Esnaf özel günleri iple çekiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esnaf özel günleri iple çekiyor

Esnaf özel günleri iple çekiyor
refid:14660425 ilişkili resim dosyası

Küçük esnaf ve sanatkar, özel günleri fırsat bilerek, satışlarını artırmanın yollarını arıyor.

Özellikle büyük kentlerde, esnafın iş yerlerinin bulunduğu satış merkezleri ve imalatçılar, “Dini ve Milli Bayramlar”, “Tatil Günleri”, “Önemli Spor Müsabakaları”, “Yılbaşı” ve son olarak da 9 Mayıs'ta kutlanacak olan “Anneler Günü” gibi özel günleri fırsat bilerek, vitrinlerini süslüyor, fiyat indirimine gidiyor.
Bunun yanı sıra değişik kampanyalar düzenleyerek, müşterilerine en cazip şekilde ürün sunmaya çalışıyor.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, temel hedeflerinin, esnaf için yılın 12 ayında canlı bir piyasanın sağlanması olduğunu belirtti.

Küçük esnaf ve sanatkar için özel günlerin bir fırsat yaratmasının önemli olduğuna işaret eden Küsbeoğlu, “Esnafımızın özel günleri fırsata çevirmesi, kısa süreliğine de olsa bir fırsat yaratması olumlu. Ancak, bu tür günlerin fırsata dönüştürülmesi bizim açımızdan tatmin edici bir durum değil. Bu arada, insanların gereksiz yere harcamaya yönlendirilmesi de söz konusu olmamalı” diye konuştu.

Türk ekonomisinde küçük esnaf ve sanatkarın çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkati çeken Küsbeoğlu, şöyle devam etti:

“Oda olarak, esnafımızın sorunlarına çözüm bulunması ve güçlendirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Küçük esnaf ve sanatkarımız, yaşanılan ekonomik krizler nedeniyle son 10 yıldan beri büyük sıkıntılar çekti. Özellikle, piyasalardaki canlanmanın istenilen seviyeye gelememesi, bu sıkıntılarımızın başında geliyor. Esnafımız, yıllardan beri umutla, sorunlarına çözüm bulunmasını, piyasalarda kalıcı bir hareketliliğin sağlanmasını bekliyor. Esnafımız, belirli gün ve dönemlerde piyasaların hareketlenmesi ile belki biraz rahatlıyor ama bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Oda olarak bizim temel beklentimiz, esnafımızın rekabet gücünün arttırılması, kalitenin sağlanması, piyasalarda kalıcı bir canlanma sağlanmasıdır. Ayrıca, esnafımıza ihtiyacı olduğu kadar ve uygun şartlarda kredi imkanı sağlanmalıdır.”

Küsbeoğlu, Türk ekonomisinin gelişmesi ve istikrarının küçük esnaf ve sanatkarın güçlenmesi ile mümkün olacağını da sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle