GeriEkonomi Eskidji'den 'her şey 1 milyon lira' kampanyası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskidji'den 'her şey 1 milyon lira' kampanyası

Bu yıl Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndaki (TSMF) bankaların gayrimenkullerini ve eşyalarını satışa sunan Eskidji Müzayede Evi şimdi de, her şeyin 1 milyon lira bedelle satışa sunulduğu tasfiye satışları başlatıyor. Eskidji'nin Yenibosna'daki tesislerinde ilki 20 Aralık'ta yapılacak satışta, evlerden, işyerlerinden ve bankalardan gelen 1.000 civarında mal satışa çıkarılıyor.

Esikdiji Yönetim Kurulu Başkanı Dikran Masis, bu tür satışların tüm dünyada çok yaygın olarak uygulandığına dikkat çekerek, ‘‘Buradaki hareket felsefemiz; birinin ihtiyaç fazlası diğerinin ihtiyacı olabilir’’ dedi. 2 bin metrekarelik bir alanda sergilenecek olan ve açık artırmaya 1 milyon liradan sunulacak olan ürünler arasında evlerden, fabrikalardan bankalardan gelen onlarca çeşit ürün bulunduğunu söyleyen Masis, bunların bilgisayardan kesintisiz güç kaynaklarına, mobilyadan, ATM makinelerine, para kasalarından döner otomatik giriş kapılarına kadar çeşitlilik gösterdiğni kaydetti.

‘‘Saksıda çiçek bile var’’ diyen Masis, halka dönük bu satışların bundan sonra her ay yapılacağını açıkladı. Masis, bu arada gelen talepler üzerine tekstil ürünlerini de açık artırma yöntemiyle satışa sunmayı gündemlerine aldıklarını belirterek, ‘‘Önümüzdeki günlerde ihraç fazlası ürünler için de böyle bir müzayede düzenlemeyi düşünüyoruz’’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle