GeriEkonomi Ersümer: Enerji krizi sürecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ersümer: Enerji krizi sürecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer, elektrik enerjisi darboğazının 2002 yılının ikinci yarısına kadar süreceği dikkate alınarak gerekli önlemlerin alındığını bildirdi. Ersümer, enerji krizi nedeniyle sanayi tesislerinin faaliyetlerinin kısıtlanması ya da durdurulmasının söz konusu olmadığını yineledi.

Ersümer, FP Hatay Milletvekili Mustafa Geçer'in, İsdemir'in, enerji darboğazı nedeniyle kapatılıp, kapatılmayacağı yönündeki soru önergesini yanıtladı. Ersümer, elektrik enerjisi darboğazının 2002 yılının ikinci yarısına değin sürebileceğine dikkat çekti. Ersümer, krizin etkisinin en aza indirilmesi için gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.

Enerji darboğazı nedeniyle bazı sanayi tesislerinin faaliyetlerinin kısıtlanması ya da durdurulmasının söz konusu olmadığını kaydeden Ersümer, ‘‘Dolayısıyla İsdemir'in, enerji darboğazı nedeniyle kapatılması söz konusu değildir’’ dedi. Ersümer, tesisin bakım ve onarımının Ekim 2000-Mart 2001 tarihleri arasında yapılmasının önerildiğini anlattı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) aldığı ilke kararı uyarınca İSDEMİR'in, ERDEMİR'e devri için teknik görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Ersümer, bu konudaki çalışmaların Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca yerine getirildiğini anımsattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle