Ermaş’tan 150 milyon liralık yatırım

Hürriyet Haber
07.06.2017 - 15:21 | Son Güncelleme:

Temeli 1985 yılında Muğla Ula'da atılan Ermaş Madencilik 150 milyon TL'lik yeni bir yatırım planı açıkladı. Üç fabrikası, 6 mermer ve traverten ocağı ile Türkiye başta olmak üzere, dünyanın 20 ülkesinde tercih edilen doğaltaş sektörünün öncü yatırımcılarından Ermaş, son yatırımın Coante markası için yaptı.

Ermaş Madencilik, son yıllarda doğal taşa alternatif bir ürün olarak ortaya çıkan kuvars esaslı kompoze taşının, dünya çapında ve buna bağlı olarak yurt içinde artan yoğun talebine karşılık, dünyanın en gelişmiş kuvars esaslı kompoze taş fabrikası olan Coante'yi Türkiye ekonomisine kazandırdı.

YILLIK ÜRETİM KAPASİTESİ 800 BİN METREKARE
25 bin metrekaresikapalı alan olmak üzere toplamda 65 bin metremare alanda faaliyet gösterecek olan fabrikanın yıllık üretim kapasitesinin 800.000 m2 olduğunun altını çizen, Ermaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Ercan, “Coante için yaklaşık 2 yılı kapsayan süre zarfında İtalyan Breton firması ile bir takım ön çalışmalar yaptık.

Amacımız, 32 yıllık Ermaş deneyimimizden beslenerek doğru ve sürekliliğini sağlayabileceğimiz yeni bir marka oluşturmak, bununla birlikte bu marka ile Türkiye’yi dünya çapında temsil ederek ülke ekonomisine katkı sağlamak ve Ermaş ile var olan istihdam sayımızı Coante ile en yüksek seviyeye taşımaktır’’ açıklamasında bulundu.

Coante Genel Müdürü Kenan Erdem ise, “Hayata geçirdiğimiz Coante projesi ile tam kapasite döneminde yıllık ciro hedefimiz 200 Milyon lira. 2018 yılının 2. yarısındaki planımız ise 800.000 m2’lik mevcut kapasitemizi yeni yatırımımızla artırarak, bir milyon 800 bin metrekarelik bir üretim kapasitesi elde etmek” dedi.

 

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı