GeriEkonomi Erken rezervasyonlar bugün başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erken rezervasyonlar bugün başladı

Erken rezervasyonlar bugün başladı
refid:16695007 ilişkili resim dosyası

Etstur, geçen yıl başlattığı erken rezervasyon uygulamasını bu yıl daha da erkene alarak birinci dönemi başlattı. Yüzde 40'a varan indirimlerin olduğu erken rezervasyonun ilk dönemi 31 Ocak 2011’e kadar devam edecek.

Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, geçen yıl erken rezervasyona sigorta imkanı sağlayarak çok geniş kitlelere ulaşabildiklerini ifade ederek, "2010 yılında 180 bin olan erken rezervasyon ile tatile giden kişi sayısını 2011 yılında 220 bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Tüketicileri tatil tarihlerine erken karar vermeleri yönünde uyaran Ersoy, "Artık tesisler, tıpkı havayolu firmalarında olduğu gibi dalgalı fiyat politikası uyguluyorlar ve doluluk oranları arttıkça fiyatlarını yükseltiyorlar. Örneğin gecelik fiyatı 100 TL olan bir otelin erken rezervasyonda 60 TL’ye alınmasıyla, sezonda yurtdışından gelmesi beklenen yüksek doluluklar nedeniyle, fiyatı 120 TL’ye yükseldiğinde tatilciler yarı yarıya fiyat avantajı sağlamış olacak" diye konuştu.

Ersoy, erken rezervasyona sigorta uygulamasının bu yıl da devam edeceğine ve isteyenlerin 10-20 lira gibi maliyetlerle rezervasyonlarını sigorta edebileceklerini kaydetti. Ersoy böylece erken rezervasyon yaptırıp da o tarihlerde bir aksilik ile karşılaşanların paralarının yanmayacağına dikkat çekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle