GeriEkonomi Erkek giyiminde Türkiye’de büyüyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkek giyiminde Türkiye’de büyüyecek

Erkek giyiminde Türkiye’de büyüyecek

TÜRK asıllı İspanyol iş insanı Cermi Ruso’nun davetlisi olarak İstanbul’a gelen ünlü Rus modacı Slava Zaitsev ortak kuracakları “SlavaZaitsev&CermiReso” markasını anlattı.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in eşini de kıyafetler diken dünyaca ünlü Rus modacı Slava Zaitsev ilk kez Türkiye’ye 1988 yılında geldiğini ve Cermi Ruso ile tanıştığını söyledi. Moda anlamında Türk ve Osmanlı kültürünü tarihini çok sevdiğini ve takip ettiğini söyleyen Zaitsev, “Cermi bey çok iyi insan ve eski bir dostluğumuz var. Bana projeyi anlattı ve çok beğendim. En yakın zamanda bu hayata geçecek. Erkek giyim üzerine marka yaratılacak. Cermi Bey çok güzel değişik gömlekler üretiyor. Ama biz tek ürün üretmeyi düşünmüyoruz. Konsept olarak her şey olacak. Ben insanları giydirmeyi seviyorum tek parça değil. Moskova’da daha önce bir erkek giyim koleksiyonu yapmıştık. Ama şu anda Türkiye ile ilk kez böyle bir projede çalışacağız” dedi.

İDDİALI TÜRKLER

Projenin önemine dikkat çeken Slava Zaitsev, şöyle konuştu: “Umarım Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkimiz daha da sıcak olacak çünkü biz Türkiye’ye çok bağlıyız. Burada çok fazla kadın giyim üretimi var ve kumaşlar üretiliyor. Türkiye bütün o ürünleri Rusya’ya satmaktadır ve daha iyi olacak. Yapılan projeyle ilişkimiz daha da güçlenecek. Türk erkeği giyim tarzını dikkat ediyor. 90’lı yıllarda Paris’ten sonra İstanbul’a geldiğimde bende şaşırdım o zamanlar basit deri ceketler değil çok değişik model tarzı vardı. Çok beğenmiştim. Hala bu konuda iddialılar.”

Tekstil sektöründe önemli bir marka oluşturacaklarının altını çizen Slava Zaitsev, “Eski Rus giyim kültürünün renkleriyle bizim marka birleşecek. Bir tane dükkan açacağız konsept olacak. Bu mağaza ‘SlavaZaitsev&CermiRuso’ olarak açılacak. Dekoru ve konsepti ile bir yıl sonunda duruma göre mağazalara teklif vereceğiz. Bütün koleksiyonu kumaşından üretimine kadar normal fiyatlarla mal edeceğiz. Fiyatlarımız uçuk olmayacak” dedi.

Slava Zaitsev ile dostluğunun çok eskilere dayandığını söyleyen Cermi Ruso, “Kendisi çok özel bir insan. O da eskinden bir terziydi. Fakat kendini seri üretime kadar büyüttü. Bütün dünyada örneği olmayan bir modacı olarak görüyorum. Rusya ile Türkiye arasında ilişkilerin gelişmesine de katkı yapmak istiyoruz. Slava ekip kuruyor Moskova’da... Sonra yola çıkacağız. İnşallah güzel ve başarılı bir marka yaratacağız” diye konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle