GeriEkonomi Ergezen: Kız evlenir, ama yol bitmez
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ergezen: Kız evlenir, ama yol bitmez

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Genel Kurulu’nda konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Türkiye’de yatırım projelerinin uzun sürmesiyle ilgili olarak, ‘Öyle projeler var ki 15 yıl sürüyor. Kız çocuğu olsa 13 yaşında evlendirirsiniz. Siz yol inşaatlarını bitiremiyorsunuz’ dedi.

BAYINDIRLIK ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Türkiye’de yatırım projelerinin uzun sürmesiyle ilgili olarak, ‘Öyle projeler var ki 15 yıl sürüyor. Kız çocuğu olsa 13 yaşında evlendirirsiniz. Siz yol inşaatlarını bitiremiyorsunuz’ dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) Genel Kurulu’nda konuşan Zeki Ergezen, Esenboğa Havaalanı yolu için konut projelerinin bulunduğunu söyleyip müteahhitlere seslenerek ,‘Hepinize iş çıkacak’ dedi.

Nihat Özdemir’in başkanlık görevinden kendi isteğiyle ayrıldığı TMB Genel Kurulu basına kapalı olarak yapıldı.

Genel Kurul’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen konuştu.

Zeki Ergezen, görevi bırakan Nihat Özdemir’den övgüyle sözederek, ‘Birbuçuk yıldır görevdeyim. Nihat Bey elimden tutup her yere koşturdu. Hazine’ye, Maliye’ye, Başbakan’a beraber gittik. Sektörün sorunlarını anlattı. Hatta sektör için kanunda bile değişiklik yaptık. Ama şimdi beni bırakıp gidiyor’ diye konuştu. Nihat Özdemir ise üç yıl sürdürdüğü görevi süresince birlikte çalıştığı arkadaşlarına teşekkür eden kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra seçimlere geçildi. Erdal Eren’in resmen aday olduğu belirtilen genel kurulda çarşaf liste hazırlandı.

Nihat Özdemir’in sahibi olduğu Limak İnşaat hakkında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığı’nın inşaat ihalesinde 1 trilyon lira haksız kazanç sağlandığı iddiası ile dava açılmıştı. Bunun üzerine Nihat Özdemir, Türkiye Müteahhitler Birliği’ndeki (TMB) başkanlık görevinden istifa etmeye karar verdi. Birlik yönetimini önceki gün olağanüstü toplantıya çağıran Özdemir, yönetim kurulu üyelerine başkanlıktan istifa etmek istediğini açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle