Erensan'dan Yozgat'a yeni yatırım

Hürriyet Haber
18.05.2011 - 11:28 | Son Güncelleme:

Kazan ve basınçlı kap sektörünün önde gelen kuruluşlarından Erensan’ın teknolojisini yenilediği ve üretim kapasitesini artırdığı Yozgat Fabrikası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’ta gerçekleştirdiği toplu açılışlar kapsamında hizmete girdi.

Erensan, İki yeni hol eklenerek büyütülen Yozgat Fabrikası’ndaki üretim kapasitesini yıllık 6 bin tona yükselterek ihracat hedeflerini de aynı oranda artırdı.

Erensan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eren, “Erensan, Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar dünyanın 72 ülkesindeki birçok sembol yapıda tercih ediliyor. Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki itibarı giderek yükseliyor. Sadece Basınçlı Kap ve Kazan Sektörü’nün değil Makine Sektörü’nün de bir markası olarak Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde üzerimize düşeni yapmak için Yozgat’ta bulunan fabrikamıza 10 milyon dolarlık yatırımla 2 yeni üretim holü daha ekleyerek üretimdeki hol sayısını 5’e çıkardık” diye konuştu.

“Yozgat’ın ikinci büyük sanayi kuruluşu olarak bu kentte yarattığımız istihdamı yüzde 50 artırarak şehir ekonomisine de katkı sağlamış olmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Ali Eren, “Erensan’ın Yozgat Fabrikası, bu yönü ile tersine göç olgusunun sembol yatırımlarından biri haline geldi” dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı