Erem: Kişisel kavgam yok, Murat Bey’le karşılaşırsam içten ‘geçmiş olsun’ derim

Sadi ÖZDEMİR
03.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş için, “Benim kimseyle kişisel bir kavgam yok. Murat Bey ile karşılaşsam içtenlikle ‘geçmiş olsun’ derim. Zaten benim açmış olduğum bir dava yok, kamu davası var” dedi.

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, uzun süredir mahkemelik olduğu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş.’nin (İDTM) ana ortağı İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş’a uzlaşma için elini uzattı. Erem, iki kurum arasındaki davaların seyrini lehte etkilemek için İDTM avukatlarının yargı mensuplarına rüşvet verdiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan, sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ile nerede kaşılaşsa içtenlikle “geçmiş olsun” diyeceğini söyledi. Erem, “Benim kimseyle kişisel bir kavgam yok. Zaten benim açmış olduğum bir dava yok, bir kamu davası var. Bugüne kadar da Murat Yalçıntaş aleyhine hiçbir zaman kötü bir söz söylemedim. Geçen akşam Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin (EGD yılsonu resepsiyonuna katıldık. Kendisi ile bir araya gelmek istedim ama fırsat olmadı. Ben Murat Bey’le görüşürüm, elini sıkar konuşurum” dedi.
Şikayetçi olmadım
İTO Başkanı Murat Yalçıntaş aleyhine açılan kamu davası nedeniyle savcılığın kendisini ifadeye çağırdığını, ancak şikayetçi olmadığını ya da bir dava açmadığını vurgulayan Erem, şöyle konuştu: “20 tane şirketim var ve hepsi İTO üyesi, aidatlarımı ödüyorum. İTO, bana göre de çok önemli bir kurum ve tabii ki benim şirketlerimin de menfaatini korumalı. İDTM ile kira uygulaması konusunda bir davamız devam ediyor. İDTM kriz yılı olan 2008 ve 2009’da kendisine ait, 9, 10 ve 11’nci hollerin kiralarını yüzde 40 düşürdü ama bizim hollerin kiralarını yüzde 11-12 artırdı. Biz de buna itiraz ettik. Her yıl 7 hol için 24 milyon lira kira ödüyorum. İDTM’nin de hollerini bazı fuarlarda ben kiralıyorum. Kiracası olarak bize yapılmış bir haksızlık var. Bunun düzeltilmesini istiyoruz.”
Çatı onarımı başladı
Son Autoshow Fuarı’nda yeni hollerin çatılarından içeriye su girdiğini ve bazı küçük kazaların da yaşandığını hatırlatan Ceyda Erem, şunları anlattı: “Autoshow’da milyon dolar değerindeki araçların üzerine yağmur suyu aktı. Biz de bu durumdan şikayetçiyiz. Bir katılımcı düştü kolu kırıldı. Benim de ayağım incindi. Çatıların tamiri için 3 milyon dolarlık yatırım yapıyoruz. İDTM ile sözleşmemiz gereği çatı onarım masrafları İDTM’ye ait. Biz masrafı yapıp çatıyı aktaracağız. Parasını İDTM’den isteyeceğiz.”

Milyoner Fuarı’na 2 yıl ara verdik

CNR Fuarcılık’ın daha önce her yıl düzenlediği ‘Milyonerler Fuarı’na 2 yıl ara verdiklerini söyleyen Ceyda Erem, “Ekonomik kriz milyonerleri fena vurmuş. O yüzden Milyoner Fuarı’nı yapamadık. Ancak Küçük ve Orta Boy işletmeler (KOBİ) krize daha dayanıklı çıktı. O yüzden bizim diğer tüm fuarlarımız, yüzde 50 büyüdü. Farklı sektörler için yeni fuarlara da başlayacağız” dedi. Erem, 2010’da yaptıkları fuarlara katılan ziyaretçi sayısının yüzde 100 arttığına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Sadece Evteks’e 80 bin kişi geldi. Bunların 12 bini yabancı ziyaretçiden oluştu. Ocak ayında Katar’a gideceğiz. Çünkü Dünya Kupası 2022 yılında Katar’da yapılacak. İMSAD’la bölgenin en büyük inşaat malzemesi fuarını 2011’de İstanbul’da açacağız. Evteks de kendi alanında dünyanın en büyük fuarı olmak üzere. 200 bin metrekare alanda gerçekleşecek.”

Forum’u aldı yurtdışına açılacak

CNR Holding’in yurtdışında da fuarcılık yapacağını açıklayan Ceyda Erem, bu amaç için halen yurtdışında yılda 12 fuar yapan Forum Fuarcılık’ı satın aldıklarını söyledi. Erem, CNR Fuarcılık olarak küresel kriz nedeniyle 2008, 2009 ve 2010’u zararla kapattıklarını, 2011’da kâr hedeflediklerini belirterek, grubun cirosunun 50 milyon dolar civarında bulunduğunu anlattı.

Sabah çılbırlı kahvaltı yaparım

CNR Holding Başkanı Ceyda Erem, formda olmak için uyguladığı beslenme formülünü şöyle açıkladı: “Yemeyi hepimiz seviyoruz. Kilo almamak çok önemli. Bunun için sabah iyi bir kahvaltı şart. Yumurta çok önemli. Ben her sabah mutlaka yumurta yiyorum. Yumurtayı da daha çok çılbır olarak (suya kırılarak pişirilen yumurta) yiyorum. Üstüne bolca karabiber döküyorum. Öğlen ise ya balık ya da et yiyorum. En kritik öğün ise akşam yemeği. Çünkü aslında bütün kiloyu akşam yemeğinde alıyoruz. O nedenle ben akşam meyve ya da az çorba ile günü kapatıyorum.”

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı