GeriEkonomi Ereğli Japonlarla işbirliğine gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ereğli Japonlarla işbirliğine gidiyor

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları, Japon firmalarıyla 31 milyon 850 bin dolarlık bir yatırım anlaşmasına imza atıyor.

Ereğli Demir ve Çelik`ten Borsa`ya gönderilen açıklamada, şirketin katma değeri yüksek ürün çeşidini artırmak ve müşteri beklentilerine en üst düzeyde cevap verebilmek amacıyla sürdürdüğü yatırımlar kapsamında Tandem ve Temper Hadde Modernizasyonu Projesi için Japon firmaları Marubeni Corp., Mhı/Hitachi Mitals Machinery Inc. Mitsubishi Electric Corporation`dan oluşan bir grup ile sözleşme yapılacağı kaydedildi.

22 ayda tamamlanacak projenin toplam sözleşme bedelinin 31 milyon 850 bin dolar olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

``Proje için Japan Bank For International Cooperation tarafından temin edilecek ve Akbank vasıtasıyla kullandırılacak kredi ile mukavale bedelinin yüzde 85`i karşılanacak, yüzde 15`i ise şirketimiz özkaynaklarından finanse edilecektir.

Projenin tamamlanması sonunda daha ince malzemenin uluslararası kalite standartlarında üretimi sağlanacak, daha yüksek mukavemetli ve daha ince teneke sacı üretimi mümkün olacak. Yüzeyi çok daha düzgün şekilli ve kusursuz, kalınlık toleransı daha hassas ürün üretilebilecektir.``

Yorumları Göster
Yorumları Gizle