Erdoğan’ın iki danışmanı yönetimde

Neşe KARANFİL
09.06.2017 - 22:28 | Son Güncelleme:

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde 12 yıl boyunca Başbakanlık Örtülü Ödenek Başkanlığı’nı yapan Maksut Serim, Halkbank yönetimine girdi.

Halkbankası’nın 8 Haziran’da yapılan genel kurulunda yönetim kuruluna yeni üyeler seçildi. Yeni üyeler Sadık Tıltak, Yunus Karan, Osman Arslan, Maksut Serim, Meltem Taylan Aydın ile Nihat Ömeroğlu oldu. Serim, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde örtülü ödenekten sorumluydu. Maksut Serim, Ahmet Davutoğlu döneminde yerini Ali Polat’a bırakmıştı. Ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serim’e danışman olarak Beştepe’de görev vermişti. Serim 2016 Ocak’ından itibaren de Cumhurbaşkanlığı’nın örtülü ödenek ile ilgili harcamalarından sorumlu. Halkbank yönetimine giren Meltem Taylan Aydın da Cumhurbaşkanlığı’nda danışman olacak.

VARLIK KİRALAMA ŞİRKETİ

Bu arada, Halkbank Yönetim Kurulu Varlık Kiralama Şirketi kurulmasına karar verdi. Halkbank’ın KAP’ta yer alan açıklamasında, “Varlık Kiralama Şirketi” kurulmasına karar verildiği belirtilerek, kuruluş izni için BDDK ve SPK gerekli başvuruların yapılacağı bildirildi.   

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı