GeriEkonomi Erdoğan'dan Uzan için suç duyurusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan'dan Uzan için suç duyurusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Star TV'de yayınlanan Şampiyonlar Ligi maçları öncesi ve devre arasında yaptığı konuşmalarda kişilik haklarına ağır saldırıda bulunduğu iddiasıyla, GP Genel Başkanı Cem Uzan hakkında, ‘‘hakaret’’ suçundan dava açılması istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan'ın avukatı Fatih Şahin'in Basın Savcılığı'na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Uzan'ın, Star TV'de Galatasaray ve Beşiktaş futbol takımlarının Şampiyonlar Ligi maçları başlamadan az evvel ve devre arasında iki kez yayınlanan bir konuşma yaptığı hatırlatıldı. Dilekçede, Cem Uzan'ın konuşmalarının yayınları takip eden günlerde Star Gazetesi'nde yer aldığı kaydedildi.

Konuşmaların, Erdoğan'ın kişilik haklarını zedeleyici, şeref ve haysiyetini ihlal eden bir içerikte olduğu savunulan dilekçede, ayrıcahakaret ve iftira içerdikleri, haksız ve gerçekdışı oldukları ifade edildi.

Uzan'ın konuşmalarında, İmar Bankası, ÇEAŞ ve KEPEZ Elektrik firmalarıyla ilgili gelişmelere de değindiği anlatılan dilekçede, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) İmar Bankası'nın bankacılık işlemleri yapma ve mevduat kabul etme izninin kaldırılmasının, bu yayınlarla çarpıtılarak, Erdoğan'ın kişisel tercihi ve tasarrufu şeklinde kamuoyuna sunulduğu, böylece halkın yanlış bilgilendirildiği belirtildi.

Dilekçede, ÇEAŞ ve Kepez Elektrik'in imtiyaz sözleşmelerinin feshedilmesinin de Uzan tarafından kişisel husumet olarak gösterildiği, bu iddiayı destekleyecek en ufak bir emare olmadığı ifade edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle