GeriEkonomi Erdoğan:Rekabetin ön şartı standart
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan:Rekabetin ön şartı standart

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üretim ve ihracatta rekabetin ön şartlarından birinin standart ve kalite ilkelerinin benimsenerek uygulanması olduğuna dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan Dünya Standartlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, dünyanın hızlı bir ekonomik bütünleşme yaşadığını, bu nedenle yüksek rekabet ortamına uyum sağlamanın bir zorunluluk olduğunu belirtti. "Rekabetin ön şartlarından biri de üretim ve hizmetlerde standart ve kalite ilkelerinin benimsenerek uygulanmasıdır" diyen Başbakan Erdoğan, dünya pazarlarında rekabet gücünü artıracak her gelişme ve uygulamanın Türkiye için büyük önem taşıdığına değindi.

Erdoğan, bu nedenle, özellikle sanayici ve üreticilerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenin yanında, toplam kalite anlayışını ve uluslararası standartları da benimsemesi gerektiğine işaret ederek, yaşanan ihracat artışının Türkiye adına sevindirici ve kıvanç verici oldugunu ifade etti. Erdoğan şöyle devam etti: "Türk sanayicilerinin uluslararası düzeyde kazandıkları kalite ödülleri, diğer sektörlerimizi de teşvik ederek, her alandaki üretim ve hizmetlerde kalite ve standart ilkelerinin uygulanıp yaygınlaşmasına vesile olmaktadır. Bu çerçevede Türk Standartları Enstitümüzün standart geliştirme, AR-GE ve laboratuar çalışmalarıyla verdiği başarılı hizmetler, Türk sanayicisinin önünü açmış ve ekonomimizin gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle