GeriEkonomi Erdoğan: Hortumculardan tek tek hesap sorulacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Hortumculardan tek tek hesap sorulacak

Başbakan Tayyip Erdoğan, bugüne kadar Türk milletinin sırtından geçinen ‘asalakları’, bankaları ve Hazine'yi soyup soğana çeviren ‘hortumcuları’ birer birer ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Erdoğan, dün akşam ‘Ulusa Sesleniş’ konuşması yaptı ve ekonominin sağlıklı biçimde işlemesi, istikrara kavuşması için bütün kara deliklerin tıkanması, ‘‘millet hakkına göz dikenlere meydan verilmemesi’’ gerektiğini ifade etti. ‘‘Bugüne kadar milletimizin sırtından geçinen asalakları, bankaları ve Hazine'yi soyup soğana çeviren hortumcuları birer birer ortaya çıkarıyoruz’’ diyen Erdoğan şöyle devam etti:

‘‘Çıkardıkları bütün gürültülere rağmen bu menfaat çetelerinin ekonomimizin kanını emmesine izin vermeyeceğiz. Bunların hepsinden teker teker hesap soracağız. Diyebilirsiniz ki ‘Niçin bir tane?' Hayır bir tane değil, biliniz ki bunlar bir takvim içerisinde yürüyor ve yürüyecektir. Milletten çaldıklarını da son kuruşuna kadar geri alacağız. Bunun için bankacılık sektörümüzün aksaklıklarını tek tek gideriyoruz. Sağlıklı bankacılık uygulamalarına imkan verecek ve sistemin daha güvenilir bir yapıya kavuşmasını sağlayacak tedbirleri de alıyoruz.’’

Konut üretimiyle planlı kentleşmeyi gerçekleştireceklerini ifade eden Erdoğan, gelecek yıl 100 bin konutun temelinin atılacağını belirtti.

Erdoğan, demiryollarında yeni bir atılım yapma hazırlığı içinde olduklarını belirterek, ‘‘Öncelikle yük taşımacılığında özel sektör imkanlarını demiryolu sektörüne kazandıracak yasal düzenlemeleri tamamlama yoluna gittik’’ dedi. Erdoğan, İstanbul Boğazı Tüp Geçit Projesi’nin temelinin de 2004 yılının ilk çeyreğinde atılacağını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle