GeriEkonomi Erdoğan: Borçla abat olunmaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Borçla abat olunmaz

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet turuna çıkan Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'e "Borçla abat olunmaz, hele hele borçla borcu ödüyorsak hiç abat olunmaz" dedi.

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş, Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan`ı parti genel merkezinde ziyaret ederek, yaklaşık 45 dakika görüştü.

Erdoğan, görüşmenin ardından yaptığı konuşmada, Derviş`e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, ülkenin ekonomik sıkıntılarının herkesin ortak sıkıntısı olduğunu ifade etti.

Bu sıkıntıları gidermenin iktidarıyla muhalefetiyle ülkeyi yönetenlerin görevi olduğunu kaydeden Erdoğan, ancak yöneten bir demokrasinin yönetim mekanizmalarının da gayet iyi çışması gerektiğini kaydetti.

Bu mekanizmalar içinde muhalefetin çok önemli görevler üstlendiğini ifade eden Erdoğan, Ramazan ayı nedeniyle çıktıkları yurtgezilerinde halkın sıkıntı içinde olduğunu gözlemlediklerini kaydetti. Erdoğan, şöyle devam etti:

``Türkiye`de rakamların dili konuşuluyor, ama sofranın dilini konuşturmamız lazım. Yani vatandaş ne yiyor, ne içiyor buna bakmamız gerekiyor. Vatandaşın hükümete olan güveni ne durumdadır, bunu iyi yoklamamız gerekiyor. Türkiye bir güven bunalımından geçiyor. Bir dürüstlük sıkıntısını yaşıyor.

Tabii bu güven bunalımı, bu dürüstlük sıkıntısı, kendi ülkemizdeki yatırımcıları dahi ürkütmüştür. Yatırımcımız artık bu ülkede durmuyor,ülkeden kaçıyor. Komşularımız Romanya, Bulgaristan ve Polonya`ya kadaruzanmış durumdalar, oralarda yatırımlar yapıyorlar.

Kamuoyu yoklamalarında da halkın en önemli sıkıntılarından birininistihdam olduğunu görüyoruz. Her gittiğimiz yerde insanlar, (ne olur bize iş bulun) diyorlar. Bunlara çok ciddi çözümler üretmek gerekiyor.Burada muhalefet partisi olarak elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız. Temennimiz 2001 yılında çektiğimiz sıkıntıları 2002 de çekmemektir. Ak Parti ülkenin menfaatine olacak konular noktasında üzerine düşeni yapmaya hazırdır.

Bir şeyi de vurgulamak istiyorum, borçla abat olunmaz, hele hele borçla borcu ödüyorsak hiç abat olunmaz. ``

Ak Parti olarak hükümete her zaman yardımcı olabileceklerini belirten Erdoğan, ``Ancak bazı konular, yeterki sır kalmasın. Şeffaflığı hep konuşuyoruz, ama maalesef taraflar saydamlıkta gereken adımları atmıyor`` diye konuştu.
  


Yorumları Göster
Yorumları Gizle