GeriEkonomi Erdemir için 11 başvuru var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdemir için 11 başvuru var

Erdemir'deki yüzde 46.12’lik kamu payının özelleştirilmesine yönelik olarak açılan ihalede, daha önce önce yeterlilik alan kuruluşlara, yeni ortak girişim kurmak ya da grubun ortaklık yapısında değişiklik yapmak için tanınan süre sona erdi.

Özelleştirme İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre Erdemir Ortak Girişim Grubu’na yeni katılımlar olurken, Nurol-Limak-Özaltın-Alkol Pazarlama Ortak Girişim Grubu ile Severstal Ortak Grişim Grubu birlikte yeni bir konsorsiyum oluşturdu. Daha önce ön yeterlilik alan Koç Holding ise dün borsaya yaptığı açıklamayla ihaleye katılmayacağını duyurdu. İlk ön yeterlilik alırken grup içerisinde gözükmeyen ancak grubun kuruluşuna öncülük yaptığı bilinen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ankara Ticaret Odası ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası resmen grup içerisinde yer aldı. Daha önce Kibar holding, Yıldırım dış Ticaret, İÇDAŞ, Tezcan Galvanizli Yapı Elemanları, ve Turkon Holding’ten oluştuğu bildirilen gruba ayrıca Fiba Holding, Diler Holding ve Borusan Holding’de katıldı. Erdemir ihalesi için daha önce ayrı ayrı ön yeterlilik alan Nurol-Limak-Özaltın-Aykol Pazarlama Ortak Grişim Grubu ile Severstal ihaleye birlikte girmeye karar verdi. Yapılan başvuruların İhale Komisyonu’nca kabul edildiği ve 26 Eylül’ün tüm teklif sahipleri için son teklif verme tarihi olduğu bildirildi.

Koç: Erdemir’e girmiyoruz

KOÇ
Holding, Erdemir’in özelleştirme ihalesine katılmama kararı aldı. Koç Holding’den Borsa’ya gönderilen açıklamada, Erdemir’in yüzde 46,12’lik hissesinin blok satışı ile ilgili 14 Temmuz 2005’de ön yeterlilik alındığı anımsatılarak, ‘Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Erdemir özelleştirme ihalesine katılınmamasına karar verilmiştir’ denildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle