GeriEkonomi Engin Akçakoca Demirbank yönetiminde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engin Akçakoca Demirbank yönetiminde

Demirbank Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü'ne Engin Akçakoca getirildi. Demirbank'dan yapılan açıklamada, bankanın bu sabah itibariyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından Fon'a devredildiği hatırlatıldı.

Açıklamaya göre, bu devirle birlikte bankanın yeni Yönetim Kurulu da şu isimlerden oluştu:

"Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Engin Akçakoca. Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Ocakcıoğlu, Oğuz Aktan, İbrahim Yaycıoğlu ve Orhan Güven. Denetçiler Azmi Yıldırım ve Turan Özbay."

Banka faaliyetlerine devam ediyor

Açıklamada, banka ve iştiraklerinin tüm faaliyetlerinin aksaklık olmaksızın devam edeceği ve hizmetlerde herhangi bir kesinti olmayacağı bildirildi.

Açıklamada, "Müşterilerimiz, her türlü bankacılık işlemlerini Demirbank kalitesi ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu güvencesiyle istedikleri kanallardan (şube, ATM, internet, telefon bankacılığı v.b) gerçekleştirmeye devam edeceklerdir" denildi.

Akçakoca göreve başladı

Demirbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Engin Akçakoca, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun Demirbank'ın operasyonlarını devraldığını bildirdi.

Demirbank'ın Levent'teki genel müdürlük binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Engin Akçakoca, "Banka operasyonunu Demirbank mı istedi, yoksa Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu mu el koydu?" şeklindeki soruyu "Onun cevabını Ankara bilir" şeklinde yanıtladı.

Demirbank'ın tüm faaliyetlerini yapmaya devam ettiğini belirten Akçakoca, "Demirbank'ın kalitesi zaten müşterileri tarafından biliniyordu. Aynı kalite sürdürülüyor. İlaveten BDDK'nın güvencesi de geldi" dedi.

Tüm bankacılık faaliyetleri devam ediyor

Müşterilerin paniğe yol açmasına gerek bulunmadığına işaret eden Akçakoca, "Neden böyle bir karar alındı?" sorusuna da "Onu Ankara'ya sormanız gerekecek" yanıtını verdi.

Engin Akçakoca, yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı: "İlk önce portföy üzerinden geçiyoruz. Likiditesine sahip çıkmaya çalışıyoruz. ATM'lerden para çekilebilir, her yerden işlem yapılabilir. Müşteriler istediği gibi mevduatlarını çekebilirler. Hiçbir sorun yok."

Kargaşa yaşanmadı

Akçakoca, bankanın içinin boşaltılması gibi bir durumun söz konusu olup olmadığına ilişkin soruya ise "Öyle bir şey daha incelemedik, ama tahmin etmiyorum" dedi.

Akçakoca, mali polisin de her ihtimale karşı güvenlik önlemi aldığını, şu ana kadar da hiç bir kargaşa yaşanmadığını belirtti.

Genel Müdür Engin Akçakoca, bankanın bugüne kadar iyi hizmetler vererek geldiğini, kendilerinin de bunları geliştirmeye, güçlendirmeye çalışacaklarını söyledi.

Bank Kapital yönetimi Demirbank'ta

Daha önce Koçbank'ın Genel Müdürlüğü'nü yapan Akçakoca, bu görevinden ayrıldıktan sonra, 27 Ekim'de Fon'a devredilen Bank Kapital'e 28 Ekim'de Genel Müdür olarak atanmıştı.

Demirbank'ın bugün atanan 5 kişilik yeni Yönetim Kurulu, Bank Kapital Yönetim Kurulu'ndan sadece bir isim değişiklik içeriyor. Adnan Özen'in yerine, Orhan Güven Demirbank'ta görev yapıyor. Denetçiler ise aynı.

Fuat Miras Demirbank'a geldi

Öte yandan, TOBB Başkanı Fuat Miras da, öğle saatlerinde Demirbank Genel Müdürlüğü'ne geldi.

Bu arada, işe girmek için Demirbank'ta mülakata çağrılan adaylar da, bir aksama olmadan sözlü sınavdan geçtiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle