GeriEkonomi Enflasyona karşı 140 metrekarelik pankart
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Enflasyona karşı 140 metrekarelik pankart

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) başlattığı ‘‘Türkiye Enflasyonu Yeniyor’’ kampanyası çerçevesinde enflasyonla savaş tüm hızıyla sürüyor. Kampanya çerçevesinde, 10 metre eninde ve 14 metre boyunda 140 metrekarelik üç dev pankart, Ankara, İstanbul ve İzmir'de binaların üzerine asılarak, toplumun tüm kesimlerinin enflasyonla mücadeleye katılması istenecek.

Enflasyona Karşı Toplumsal Mutabakat Belgesi'nin yazılı bulunduğu pankartlar, Ankara'da bugün TOBB binasına, Kültür Bakanlığı'nın izin vermesi durumunda ise İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezi'ne ve İzmir'de İzmir Ticaret Odası'nın belirleyeceği bir yere asılacak.

Milli Piyango İdaresi de kampanyaya destek verdi. 9 Temmuz 2000 tarihli çekiliş biletleri, üzerinde TOBB ve TİM logoları ile birlikte ‘‘Türkiye Enflasyonu Yeniyor’’ sloganıyla basılacak.

KÖŞKE BRİFİNG

TİM Başkanı Okan Oğuz, TOBB Başkanı Fuat Miras ile enflasyonla mücadele kampanyası hakkında bilgi vermek üzere Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den ziyaret için randevuistediklerini bildirdi. Oğuz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nu da önümüzdeki hafta ziyaret ederek, enflasyonla mücadelede gelinen son durumu anlatacaklarını belirtti.

Okan Oğuz, Enflasyona Karşı Toplumsal Mutabakat Belgesi'ni milletvekillerinin de imzasına açtıklarını ve parlamenterlerden seçildikleri bölgelerde destek çalışmaları istediklerini söyledi.

Kampanyanın umduklarının çok ötesinde hızla gittiğini, toplumun her kesiminden gelen destek ve katkılarla halkın kampanyası haline geldiğini vurgulayan Oğuz, şöyle dedi:

‘‘Türkiye'nin enflasyonu yeneceğine inanıyoruz ve başlattığımız kampanyanın da bu süreci hızlandıracağını düşünüyoruz. Enflasyonun düşmesindeki en önemli etkenlerden birisi, beklentilerin kırılmasıdır. Halkın enflasyonun düşeceğine inanması ve kampanyamıza destek vermesi bu aşamada büyük bir önem taşımaktadır.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle