GeriEnerji Genel Energy'den Londra Borsası'na açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genel Energy'den Londra Borsası'na açıklama

Genel Energy'den Londra Borsası'na açıklama
refid:29743827 ilişkili resim dosyası

Genel Energy, Londra Borsası'na yaptığı açıklamada hedefini gaz üretimine odakladığını belirtti.

Londra Borsası’na yapılan açıklamaya göre; Genel Energy, 2015 yılının ilk altı aylık döneminde ham petrol üretimini yüzde 41 artışla, günlük 88.800 varile yükseltti. Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki (IKB) en büyük petrol ve doğalgaz rezervine sahip Genel Energy’nin bölgedeki doğalgaz varlıklarının geliştirilmesi yönünde önemli adımlar atıldı.

Genel Energy CEO'su Murat Özgül yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“2015 yarı yıl rakamlarına bakıldığında, Genel Energy kendisine düşen üretim payını %41 artırarak, üretimini günlük 88.800 varile çıkarmıştır. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile ham petrol satışından elde edilen gelirlerden üretici paylarının Eylül ayından itibaren ödenmeye başlayacağını açıkladı. Eylül ayından itibaren düzenli olarak yapılacak olan ödemeler Genel Energy’nin bölgedeki stratejik yatırımlarının karşılığını alarak daha da güçlenmesine imkan verecektir.
Bölgenin potansiyeline inanıyoruz ve mevcut petrol sahalarımızdaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şirketimizin özellikle doğalgaz varlıklarının geliştirilmesine önem ve öncelik vererek hem Genel Energy hem de Kürt Bölgesi için önemli bir değer oluşturacağız.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle