GeriEkonomi Enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla çekiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla çekiyor

Yapı Sektörüne, Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından sunulan Blue’ Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla 'çekiyor'.

Blue’Safe Mavi Kale, ekolojik sürdürülebilirlik konusunu günlük hayatımıza sokmak, konuşulur hale getirmek ve “Yalıtımın Mavi Yüzü” projesi ile farklı hedef kitlelere “yalıtımın fotoğrafını” göstermeye çalışıyor.

Projenin ilk ayağında sektörü ve tüm amatör-profesyonel fotoğraf severleri “yalıtım” konulu fotoğraf yarışmasına davet ediyor.

Yarışmanın jürisinde önde gelen fotoğraf sanatçılarından Bennu Gerede, Hakan Hatay, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğrafçılık Böl. Bşk. Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, Mardav Paz. Ve Satıs Direktörü Alper Doğruer ve Kalekim Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Akbaş bulunuyor.

Jüri Başkanı Bennu Gerede, de projeye dikkat çekmek için “yalıtım” konulu fotoğraflar çekiyor. Özellikle sosyal projelerdeki radikal üslubuyla dikkat çeken Gerede, yalıtımı bambaşka bir bakış açısıyla karelerine yansıtmayı amaçlıyor.

Son katılım tarihinin 4 Kasım olduğu yarışmada birincilik ödülü 6.000 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü ise 3.000 TL olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle