GeriEkonomi Endonezya ile vize kalkıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endonezya ile vize kalkıyor

Endonezya ile vize kalkıyor
refid:15176898 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Endonezya’nın yakın çalışma içinde olduğunu belirterek, “Vizelerin kaldırılması yönünde de çalışma yapma kararını aldık. Tüm bunlar mesafe uzak olsa da işbirliği imkanının çok büyük olduğunu göstermektedir” dedi.

Gül, Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono’nu Çankaya Köşkü’nde ağırladı. Resmi tören ve görüşmelerin ardından iki lider, basın toplantısı düzenledi. Gül, 25 yıl aradan sonra Endonezya’dan Cumhurbaşkanı düzeyinde bir konuk ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek özetle şunları söyledi:

Hedef 10 milyar dolar

“235 milyon nüfusa sahip dünyanın en büyük Müslüman ekonomisine sahip olan Endonezya ile ilişkiler bundan sonraki dönemde daha da gelişecek. İki ülke arasında 1.5 milyar dolar olan ticaret hacmini yakın zamanda 5 milyar dolara, daha sonra da 10 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa’dan Cakarta’ya uçan üç havayolu şirketinden biri Türk Hava Yolları. Yaptığımız görüşmelerde vizelerin kaldırılması yönünde çalışma kararını aldık. Tüm bunlar mesafe uzak olsa da işbirliği imkanının çok büyük olduğunu göstermektedir.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle