GeriEkonomi Endekste düzeltme harekete başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endekste düzeltme harekete başladı

Hızlı yükseliş sonrası olumlu beklentiler nedeniyle ertelenen kar satışları cuma günü ikinci seanstan itibaren ortaya çıkmaya başladı

Bileşik Endeks'in 8 Eylül'de 7 bin 263 seviyesinden başlattığı çıkışın düzeltmesine ilişkin ilk ciddi sinyaller cuma günü ikinci seanstan itibaren ortaya çıkmaya başladı. 10 bin seviyesine yaklaşıldıkça ortaya çıkan teknik göstergelerdeki düzeltme sinyallerinin aksine, olumlu beklentiler nedeniyle desteklerde alıcıların güçlü olmasıyla sürekli ertelenen geri çekilme cuma ikinci seansta 10 bin 646 puana ulaşılması ile net olarak ortaya çıkmaya başladı.

Endeks son kapanışını 10 bin 329'da bulunan 5 günlük basit ve 10 bin 103'de bulunan 10 günlük basit hareketli ortalamalarının altında yaparken 9 bin 558'de bulunan 20 günlük ortalama ile 9 bin 610'da bulunan kanal desteği ilk önemli destek olarak görülüyor.

Bu seviyenin üstünde 10 bin seviyesinde psikolojik ara destek bulunuyor. 9 bin 558/610 desteğine doğru hatta bu seviyenin altına düşük işlem hacmi ile geri çekilmeler kısa vadeli alım için kullanılabilir.

Endeksin dirençleri ise 10 bin 358'de bulunan ve cuma günü aşağı kırılan kısa vadeli yükseliş trendi çizgisi. Cuma günü yaşanan düşüşün ardından bu trend çizgisine doğru geri çekilme eğilimi, düzeltme sırasındaki son geri satış fırsatı olabilir.

Perşembe günü aşırı alım bölgesinde 5 günlük ortalamasını aşağı kesen stochastic, CCI, momentum ve RSI göstergeleri sat sinyali verirken orta vadeli MACD göstergesi de son düşüş ile birlikte geri döndü. (tradecnet.com)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle