GeriEkonomi En ünlü evler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En ünlü evler

En ünlü evler
refid:26162479 ilişkili resim dosyası

İNŞAAT şirketleri milyonluk projelerini satışa sunarken ünlü isimlerin desteğini alıyor.

Kampanya döneminde kesenin ağzını açan firmaların tek reklam için ödedikleri bedel bazen 500 bin doları buluyor.

NİSAN ayının gelmesi ile inşaat sektöründe hareketli günler başladı. 2 ay içinde sadece İstanbul içinde satışa çıkacak markalı konut sayısı 15 bini geçecek. Rekabetin yoğun yaşandığı günlerde öne çıkmak isteyen gayrimenkul şirketleri ünlü isimlerle fark yaratacak. Bu yıl konut projelerini Mazhar Alanson, Mustafa Ceceli, Çetin Tekindor gibi isimlerden dinleyeceğiz. Yerli ünlülerin yanında Victori Beckham- David Beckham çifti, Daniel Craig, Angelina Jolie ya da Jean Reno gibi starlardan biri de Tarlabaşı projesi için İstanbul’a gelecek.

BÜTÇELERİ NE KADAR

Ünlülerin reklam çalışması için istedikleri bedel reklamın yayınlanacağı mecraya, süresine göre değişiyor. Reklam seslendirmeleri için yaklaşık 20 bin lira ödeyen firmalar, reklam filmi için 25 bin lira ile 500 bin lira arasında değişen bütçe ayırıyor. Eğer firmalar yabancı bir ünlü ile dairelerini tanıtmak isterlerse bu defa tek reklam için ödenen tutar 100 bin dolardan başlıyor, 500 bin dolara kadar yükseliyor.
Ataşehir’deki Metropol İstanbul projesi için Jennifer Lopez ile reklam çalışması yapan Gap İnşaat bu defa Tarlabaşı’ndaki kentsel yenileme projesi için Hollywood’dan bir yıldızı İstanbul’a getirecek. Ataşehir’deki çalışmalar sonrası 1000 daire satışı yaptıklarını söyleyen Gap İnşaat Kurumsal İletişim Müdürü Mehmet Gel, “Reklam için Fransız aktör Jean Reno üzerinde durduk. Yerel seçim beklentisiyle tanıtım çalışmalarını erteledik. Bugünlerde Reno dışında Victoria-David Beckham çifti, Angelina Jolie ve Daniel Craig üzerinde düşünüyoruz. Biri ile anlaşıp mayısta çekimleri yapmayı planlıyoruz” dedi.

EGE DÜETİ

2014 yılı içinde 5 proje satışa çıkarmayı planlayan Sinpaş GYO ilk adımı Halkalı Atakent bölgesinde attı. Ege bölgesinin mimarisinden esinlenerek tasarlanan 378 konutluk EgeYakası projesi için Mustafa Ceceli ve İrem Derici ile anlaşıldı. Ses sanatçıları projeye özel bir şarkıda düet yaptı. Daha önceki projelerinde Julio Iglessias, Gloria Estefan, Michael Bolton, Emel Sayın, Tülin Şahin, Nebahat Çehre, Erol Evgin ve Jose Mourinho gibi isimleri kullandıklarını belirten Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, “Ünlülerle işbirliği yaptığımız kampanyalarımız satışlarımıza olumlu olarak yansıdı” dedi.

HANGİ ÜNLÜ KONUT DAĞITTI

İNŞAAT firmalarının reklamlarında Ayşe Arman, Erman Toroğlu, Yılmaz Vural, Mazhar Alanson, Orhan Gencebay, Erol Evgin, Acun Ilıcalı, Cem Ceminay, Emel Sayın, Tülin Şahin, Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, gibi ünlüler yer aldı.

Ekranı sevdi

MASLAK’ta yer alan My Home konut projesi için kamera karşısına geçen Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, yıl içinde yeni reklam filmlerinde de oynayacağını açıkladı. Önümüzdeki aylarda Ataşehir’deki My Towerland projesinin reklamlarında rol alacağını belirten Ağaoğlu, “Kendimden daha ünlü birini bulursam onu oynatırım” dedi. Maslak 1453 projesinde ata binen Ağaoğlu, yeni reklam filmleri için de farklı konseptler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

Ankara projesini Tekindor seslendirecek

YDA İnşaat önümüzdeki hafta Ankara Yenimahalle’de 2000 binden fazla konuttan oluşacak Park Avenue projesini satışa çıkaracak. Şirket kentsel dönüşüm projesinin reklam filmi ve seslendirmelerinde usta oyuncu Çetin Tekindor ile çalışacak. K Yapı ve Solid İnşaat
ortaklığı ile İstanbul Ataşehir’de hayata geçirilen Trendist Ataşehir projesinin reklamlarında ise ünlü besteci ve yorumcu Mazhar Alanson ile çalışıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle