GeriEkonomi En ucuz tablet bilgisayarı ürettiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En ucuz tablet bilgisayarı ürettiler

En ucuz tablet bilgisayarı ürettiler
refid:18919475 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en ucuz otomobilini üreten Hindistan’dan şimdi de dünyanın en ucuz tablet bilgisayarı çıktı.

Ubislate adıyla öğrencilere standart olarak 35 dolardan satılacak olan tabletin, mağazalardaki fiyatının 60 dolar olacağı belirtildi.  

     

1.2 milyar kişinin yaşadığı Hindistan’da, halkın büyük çoğunluğu fakir olduğundan, bugün efsanevi CEO’sunu ebedi yolculuğuna uğurlayan Apple’ın iPad gibi ürünleri, son zamanlarda sayıları artan orta sınıf aileler için bile oldukça maliyetli.

 

Hindistan’ın Telekomünikasyon ve Eğitim Bakanı Kapi Sibal, “Hindistan’da zengin aileler, dijital dünyaya kolayca erişebiliyor. Sıradan insanlar ise bu dünyanın tamamen dışında. Aakash olarak üretilen ve küresel piyasalarda Ubislate olarak satılacak bilgisayarlar, bu ayrıma son verecek” dedi. 

 

Hafif ve dokunmatik ekran tabletlerden ilk üretimleri, Hindistan hükümeti, Hindistan’da üretim yapan bir İngiliz şirketten, tanesi 50 dolardan satın aldı.

 

Üretimlerden ilk 100 bini, öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacak.   

En ucuz tablet bilgisayarı ürettiler

Dünyanın en ucuz tablet bilgisayarının farklı ihtiyaçlara yanıt verdiği görüldü. Video konferans özelliği olan bilgisayarın, iki USB girişi ve üç saatlik batarya ömrü var. Ancak bazı kullanıcılar, tabletin oldukça yavaş olduğunu söyledi.

 

UCUZ ÜRÜNLERİYLE ÜNLÜ

Hindistan, kullanımı kolay ve ucuz ürünleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Ülkenin en büyük holdinglerinden Tata Group, sadece 2 bin dolara satılan Nano marka arabaları üretmişti.

 

Tablet bilgisayarın iki yıllık bir üretim sürecinden geçtiği ve kalınlığının bir kitap büyüklüğünde olduğunu ifade edildi.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle