GeriEkonomi En ucuz biletin olduğu gün
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En ucuz biletin olduğu gün

En ucuz biletin olduğu gün

Tatil sezonu yaklaşırken, ucuza uçuş bileti almanın püf noktaları araştırıldı. Buna göre; yurtiçinde en ucuz bilet pazar günü alınabiliyor. Hem yurtiçi hem yurtdışı için ise en uygun uçuş salı günü gerçekleştirilebiliyor.

Yaz sezonu yaklaşırken, tatil planları da yapılmaya başlandı. Tatil bütçesinde ulaşım masrafları büyük pay alırken; tatilciler için bilet fiyatlarını minimuma indirmenin püf noktaları araştırıldı. Ucuz uçak bileti bulmak için, 'En iyi zaman hangisi?' ve 'Ne zaman seyahat edilmeli?' sorularının cevapları arandı. Biletini ucuza almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konuların başında, zamanlamanın geldiği vurgulandı. Yurtdışı uçuşlarda, binlerce rota üzerinden yapılan araştırmalara göre; bileti 60 gün önce almak, akşam ve salı günü uçmak pek çok destinasyon için yüzde 30'a varan avantaj sağlıyor. En pahalı yurtdışı uçak biletlerinin perşembe günü satıldığı anlatıldı.

CUMA BİLET ALMAYIN

Yurtiçinde ise cuma günleri uçak bileti almaktan kaçınılması gerektiği, en pahalı yurtiçi uçak biletlerinin cuma günleri satıldığı vurgulandı. Posta'daki habere göre, pazar sabah saatlerinin ise en ucuz uçak biletini bulmak için en ideal gün olduğu araştırmalarda yer aldı. En ucuz uçuşların da salı günleri gerçekleştirildiği kaydedildi. Yine yurtiçinde de en az 60 gün önceden rezervasyon yaptırmanın en iyi uçuş teklifini yakalayabilmek için avantaj sağladığı belirtildi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (08.04.2018) - 2İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle