GeriEkonomi ‘En seksi’, seks oteli ile karıştı sloganına cenneti koydu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘En seksi’, seks oteli ile karıştı sloganına cenneti koydu

‘En seksi’, seks oteli ile karıştı sloganına cenneti koydu
refid:12376037 ilişkili resim dosyası

Kayı Grubu’nun, Antalya Belek’te 3 yıl önce, ‘Dünyanın en seksi oteli’ sloganı ile açtığı Adam&Eve için, artık bu tanım kullanılmıyor. Rus ve Kazak turistler ‘en seksi otel’i, ‘seks oteli’ gibi algılayınca, bu slogandan vazgeçildi. Adam&Eve Hotel, sloganını ‘made in heaven’ olarak değiştirdi. Kayı Grubu Başkanı Talha Görgülü, “Seksi sloganından hiç rahatsız olmadık, pişman da değiliz. Fakat seksi otel ile seks otelinin farkını anlayamayanlar oldu’ dedi.

ANTALYA-Belek’te 3 yıl önce ‘dünyanın en seksi oteli’ sloganıyla Kayı Grubu tarafından açılan Adam&Eve Hotel, ‘yanlış anlaşılma’ üzerine bu sloganı değiştirdi. Kayı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, tanıtımda kullandıkları ‘En seksi’ sloganının farklı yorumlarla kullanıldığını belirtti, zaman zaman marka için olumsuz algılamalara yola açan sloganı değiştirdiklerini söyledi.

Seksi ifadesi yanlış çevrilmiş

Görgülü, bu değişimle ilgili şunları söyledi: “3 yıl önce açılışımızla birlikte ‘Dünyanın en seksi oteli’ sloganıyla yola çıktık. Bu tanımlama ile ilgili olarak zaman zaman eleştiriler duyduk, dinledik. Ama son dönemde bazı ülkelerde, özellikle bize turist gönderen bölgelerde yanlış anlamalar olduğunu öğrendik. Sanıyorum, çeviri hatasından kaynaklanmış. Rusya ve Kazakistan’da seks oteli gibi yakıştırmalar söz konusu olmuş. Bunun üzerine biz de sloganı değiştirme kararı aldık. Otelimizin adını verdiğimiz Adem ile Havva, cennetten gelme. Biz de Adam&Eve’ın yeryüzünde bir cennet olduğunu, cennetten bir parça olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden ‘Dünyanın en seksi oteli’ sloganını, bazı yanlış anlamaları da ortadan kaldırmak için ‘made in heaven’ (cennetten bir parça) olarak değiştirdik.”

Hiç rahatsız olmadık ama

Görgülü, ‘seksi’ sloganından hiç rahatsız olmadık, pişman da değiliz. Fakat seksi otel ile seks oteli arasındaki farkı anlayamayan insanlar oldu, oluyor’ dedi. Talha Görgülü’ye, söz konusu değişim kararında, içinde bulunduğumuz muhafazakâr ortamın etkisi olup olmadığı sorduk. Görgülü, “Hayır, ilgisi yok. Ben oteli açtığımızda da aynı dönem söz konusuydu” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Gül söz verdi

Kayı Grubu Başkanı Görgülü, Türkmenistan’dan gelen bir grup işadamı ve siyasiyle, önceki gün Antalya’da yapılan tura kendisinin de katıldığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Tekne ile Belek bölgesinde gezerken, sahildeki oteller Türkmen işadamlarına tanıtılırken, otelimiz de Türkmen işadamlarına ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘en seksi otel’ olarak gösterildi. Burada, ben de Cumhurbaşkanımızı otele davet ettim. ‘Mutlaka geleceğim’ diye söz verdi. Doğal olarak programları yoğun insanlar, gelip gelemeyeceklerini bilemiyorum ama söz aldım.”

Otelin satılacağı dedikodusu kasıtlı

KAYI Grubu, Adam&Eve’in yanı sıra 7 tane Riva Oteli’ni de bünyesinde barındırıyordu. Ancak 2007 yılında alınan bir kararla işletmesi yapılan 4 Riva otel devredildi. 2008 ve 2009 yıllarında da kalan 3 Riva Oteli satıldı. Kayı Grubu’nun zorda olduğu, Aram&Eve otelini de satacağı yolunda söylentiler de arttı. Talha Görgülü, bu dedikodularının kasıtlı çıkarıldığını düşünüyor. Görgülü, satışla ilgili sorumuza, “3 yıldır buradayız, İngiltere’den Amerika’dan, Dubai’den çok ciddi teklifler geldi. Ancak satmak gibi bir düşüncemiz yok” dedi.

Bizim petrol turizm

TALHA Görgülü, Türkiye’de turizm lobisinin çok güçlü olmadığını savunurken, bunu şöyle açıkladı: “Devlet müteahhidi olmadığımız için bunu çok fazla beceremediğimiz düşünüyorum. Temmuz sonu itibariyle döviz girdisinde geçen yıl temmuz dönemini gördük. Sektör sınıfı krize rağmen geçti, bence diğer sektörler geride kaldı. Türkiye insanların krizde bile tatile gittiğini gördük. Otellerimiz bu ağustos ayında tam doluydu.”

Hazar kıyısına Adam&Eve önerisi

KAYI Grubu Başkanı Talha Görgülü, incelemelerde bulunmak üzere bir günlüğüne Antalya’ya gelen Türkmen işadamlarının yeni sloganı ile ‘cennetten bir parça’ olan Adam&Eve’ı ilginç bulduklarını belirtti. Görgülü, “Sohbet sırasında Hazar Denizi kıyısında da böyle bir otel yapılabileceği konuşuldu. Ben de Adam&Eve markası bana ait, neden olmasın, olabilir” cevabını verdim” dedi.

Demirel, Adam&Eve’ın en sadık müsterişi

ADAM&Eve’in en sadık müşterisi, 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel çıktı. Kayı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, “Otelimizde, Avrupa’dan ve Ortadoğu’dan pek çok ünlü ağırladık. Müşteri gizliliği nedeniyle ünlü konuklarımızın isimlerini veremiyoruz. 9’uncu Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel de, otelimize sıkça gelip kalıyor. Burada kaldığının bilinmesinden rahatsız değil. Bu yüzden en sadık ziyaretçimiz olan Süleyman Bey’in adını verebiliyorum” dedi. Görgülü, gündemde kalmak isteyen bir iki sanatçıdan, Adam&Eve’de kaldıklarının açıklanıp, neden haber yaptırılmadığı şikayetini de almış.

1.2 milyar dolar ciroyu yakalarız

TALHA Görgülü, grup olarak strateji değişikliğine gittiklerini de belirterek şunları söyledi: “Grubumuz, Adam&Eve dışındaki tüm otelleri elinden çıkardı. GTI adlı tur şirketimizle, tur operatörlüğünde ve hava taşımacılında yoğunlaşıyoruz. Kriz öncesi aldığımız bu karar çok isabetli oldu. Halen 13 uçağımız var. Yenilerini almayı planlıyoruz. 2008’de 1 milyar dolarlık ciro yakaladık. Bu yıl sonunda 1.2 milyar doları yakalarız. Önümüzdeki 2 yıl içinde otelcilikte hiç bir yatırım yapmama kararı aldık. Daha sonra yaparsak da bu, Adam&Eve markası ile olacak. İleride koşullar değiştiğinde, otel yatırımı yapabiliriz. Ancak yurtdışında gerçekleştiririz.”

Çocuklu aileler mutlu olmaz diye endişelenmiştim

TALHA Görgülü, Adam&Eve otelini yaparken özelilkle çocuklu ailelerin mutlu olup olmayacağı konusunda endişelendiğini söylerken, “Ancak, otel açıldıktan sonra çocuklu ailelerin gösterdiği ilgi ile bu kaygımın da yersiz olduğunu anladım” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle