GeriEkonomi En çok Renault satıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En çok Renault satıldı

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), geçen yılın en başarılı firmalarına ödüllerini verdi. Buna göre geçen sene en çok satılan otomobil Renault, en çok satılan model de Renault Symbol oldu.

ODD, başarılı şirketleri, ürünleri ve projeleri ödüllendirmek amacıyla ilk kez düzenlediği “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2010 gladyatörleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, “Otomobil ve hafif ticari araç satış rakamları aralık 2010'da gerçekleşen 148 bin 369 satışla yıl sonunda 760 bin 913 adede ulaşarak yıllık bir milyon satış hedefimizin hayal olmadığını da kanıtladı” dedi.

Türkiye'nin gerçek potansiyelinin, bu rakamların çok ötesine çıkılabileceğini gösterdiğini, bu rakamlara ulaşmanın ve Türkiye'de otomotiv sektörünün topyekün gelişmesinin yolunun iç pazarı geliştirmek olduğunu anlatan Bayraktar, “Bu süreci iyi yönetebilirsek otomotivde de kazandığımız ivmeyle dünyanın önemli ekonomileri arasında sıralamamızın hızla yükseleceğine hiç şüphemiz yok...” dedi.

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

Otomotiv sektörünün en kapsamlı ve etkin organizasyonu olarak planlanan yarışmayla, “Satış” ve “İletişim” temel kategorileri altında 19 farklı dalda “Yılın Gladyatörleri” belirlendi.

İletişim ödüllere kategorisinde; “Yılın TV Reklamı” dalında Citroen, “Yılın Gazete İlanı” dalında Ford, “Yılın Radyo Spotu” dalında Subaru, “Yılın Dergi İlanı” dalında Infiniti, “Yılın Fuar Standı” dalında Peugeot, “Yılın PR-Etkinlik Uygulaması” dalında Mercedes Benz-Türk, “Yılın Dijital Uygulaması” dalında Fiat, “Yılın Outdoor Uygulaması” dalında Ford, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” dalında Mercedes Benz-Türk, “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” dalında Fiat ödül alırken, Jüri Özel Ödülü'ne Volkswagen, Turkcell Mobil Pazarlama Ödülü'ne ise Toyota değer görüldü.

EN ÇOK SATILAN RENAULT

Satış Ödülleri kategorisinde ise “En Çok Satılan Otomobil Markası” Renault, “En Çok Satılan Otomobil Modeli” Renault Symbol, “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” Citroen, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası” Fiat, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası” Alfa Romeo, “En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası” Ford, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli” Ford Connect, ödül almaya hak kazandı.

ODD Satış ve İletişim Ödüllerinde en başarılı marka ve modeller, yıllık satış miktarlarının yanı sıra ODD'nin oluşturduğu internet sitesi www.oddgladyator.com üzerinden düzenlenen halk oylaması ile belirleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle