En büyük tehlike irtica ve çeteler

Hürriyet Haber
23.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sivil uyarı bildirisinde özetle şu mesajlar verilecek:

Yıllardır verilen ödünler yüzünden bugün Türkiye için en büyük tehdit irtica, devletimizi ele geçirmeye çalışan uyuşturucu, silah kaçakçısı ve katliam sorumlusu çeteler, bazı devletlerin Ortadoğu politikalarını aleti bölücülerdir. Bunlar, Türkiye'nin huzurunu ve geleceğini tehdit ediyorlar.

Çetelerin, yasadışı oluşumların, insan hakları ihlallerinin, faili meçhul cinayetlerin, uyuşturucu ve silah kaçakçılarının, rüşvetin, haksız kazancın, israfın, yolsuzluk ve hırsızlığın, mafyanın üzerine cesaret ve kararlılıkla gidilmeli. Dinin siyasi malzeme yapılması önlenmeli. Tüm resmi ve sivil kurumlar bu konuda duyarlı olmalı.

Siyasi partiler ve seçim yasası değişmeden yapılacak bir seçim mevcut tabloyu değiştirmez, çözüm getirmez. Temel sorunların çözümünde, iktidar-muhalefet, sen-ben kavgası yapılmasın.

Zorunlu Tasarruf sorununa çözüm getirilmeli. Üretimi artıran, göçü önleyen, işsizliği azaltan, enflasyonu düşüren, politika uygulanmalı. Doğu ve Güneydoğu'ya özel önem verilmeli.

Laik ve demokratik sosyal hukuk devletine ve Atatürk ilke ve inkılaplarına yönelik saldırıların sürmesi durumunda, Türk-İş, DİSK, TESK, TOBB ve TİSK Türkiye'ye ve Cumhuriyetin niteliklerine ve kazanımlarına sahip çıkma görev ve sorumluluklarını, geçmişte olduğu gibi, aktif ve etkili bir biçimde yerine getirmeye devam edecekler.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı