GeriEkonomi En beğenilen şirket KOÇ
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En beğenilen şirket KOÇ

En beğenilen şirket KOÇ

Capital ve Spring Professional işbirliğinde gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2015” araştırmasında ilk üç sırayı Koç Holding, Turkcell ve Arçelik aldı. Bu yıl 15’incisi düzenlenen araştırmada 700’ün üzerinde şirketten 1602 yöneticiye ulaşıldı.

CAPITAL Dergisi tarafından, Spring Professional ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında ilk sırada Koç Holding yer aldı. Koç’u sırasıyla Turkcell ve Arçelik izledi. Dev araştırma kapsamında iş dünyasını temsilen 700’ün üzerinde şirketten 1602 yöneticiye ulaşıldı. 3 ay boyunca saha çalışması süren araştırma, CAWI (bilgisayar destekli web görüşmesi) tekniğiyle yapıldı. Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi, görüşülen tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken, 36     sektörün en beğenilen şirketleri de sadece ilgili sektörün temsilcilerinin yanıtlarıyla belirlendi.

OLUMLU YANSIYOR

Türkiye’nin en beğenilen şirket ödülünü Koç Holding adına CEO Levent Çakıroğlu, Capital ve Ekonomist dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş ve Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü Tibet Eğrioğlu’nun elinden aldı. Çakıroğlu ödül sonrası yaptığı konuşmada, “Koç Holding’in en beğenilen şirketi seçilmesinde katkısı olan herkese, Capital Dergisi yönetimine, ekibine, sponsorlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Uzun vadeli stratejik bakış açımız, kurum kültürümüz ve evrensel değerler ana çıpalarımız. Bunlarında hem iş performansımıza ve hem de itibarımıza olumlu bir şekilde yansıdığını görmekten de mutluluk duyuyoruz. Bu noktada kısa süre önce ve çok zamansız kaybettiğimiz Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa Koç’u anmak istiyorum. Kendisi liderliğiyle, vizyonuyla, hayırseverliğiyle ve hepsinden de önemlisi insani değerleriyle silinmeyecek izler bıraktı. Bu vasıflarındaki samimiyet ve sahicilik toplumun çok geniş kesimlerince fark edildi, takdir edildi. Buna vefatından sonra hep birlikte tanık olduk. Hiç şüphesiz ki Koç Holding’in itibarında Mustafa beyin şahsında vücut bulan bu özelliklerin çok büyük katkısı var. Ben bu vesileyle kendisini rahmetle, saygıyla ve çok büyük bir özlemle anıyorum” dedi.

RÜYA LİSTESİ

En beğenilen 2’nci şirket olan Turkcell adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Levent Kadagan, T-System Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu ve Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük’ün elinden aldı. Kadagan, “Bu araştırmada bu güzel gecede emeği geçen herkese Turkcell ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Capital, Türkiye’nin en beğenilen şirketler araştırması kuşkusuz Türkiye’nin en saygın, en önemli ödüllerinden birisi. Dolayısıyla her markanın aslında rüyası bu listede yer almak. Turkcell olarak biz bu listede yer almaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Bu sene ödül alan diğer şirketleri tebrik ediyorum” dedi.Türkiye’nin en beğenilen 3’üncü şirketi olan Arçelik adına ödülü Genel Müdür Hakan Bulgurlu, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük ve MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu’nun elinden aldı. Ödülün ardından konuşan Bulgurlu, “Bu ödülü işini aşkla yapan 27 bin Arçelik çalışanı adına alıyorum” dedi.

İTİBAR VE SAYGINLIK ÇOK ÖNEMLİ

ÖDÜL töreninde konuşan Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, “Türk iş dünyasının gündemine itibar ve saygınlık kavramlarını yerleştirmede Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri araştırmasının büyük rolü var. Sadece yılda bir yapılan bu törenle değil, neredeyse yıl boyu süren anket ve içerik çalışmaları nedeniyle bu konuyu gündemde tutuyoruz. Çünkü, saygınlık ve itibarın, şirketler açısından, müşteriden çalışanlara kadar her alanda önemli olduğunun bilincindeyiz. ABD’de Harris tarafından yapılan bir araştırmadan çıkan, ‘Müşterilerin yüzde 60’ının kesinlikle en itibarlı şirketlerden alışveriş yaparız’ mesajları bile bunun ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Sadece alışverişte değil, en yeteneklileri çekmede, piyasa değerinde ve iş ortakları gözünde de müthiş etkisi olduğunu biliyoruz. O nedenle bu araştırmayı her yıl geliştirerek ve büyük bir özenle gerçekleştiriyoruz” dedi.

İŞTE TÜRKİYE’NİN EN BEĞENİLEN 20 ŞİRKETİ

Sıra     Şirket

1         Koç Holding

2         Turkcell

3         Arçelik

4         Unilever

5         Coca-Cola

6         P&G

7         Garanti Bankası

8         Eczacıbaşı Top.

9         THY

10       Vodafone Türkiye

11       Borusan Holding

12       Ülker

13       Türkiye İş Bankası

14       Sabancı Holding

15       Yemeksepeti

16       BSH

17       Microsoft

18       Eti

19       Mercedes-Benz Türk

20       Tüpraş


Yorumları Göster
Yorumları Gizle