GeriEkonomi Emlak Gurusu'nun inşaat vinci şaşkınlığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emlak Gurusu'nun inşaat vinci şaşkınlığı

DÜNYANIN önde gelen gayrimenkul pazarlama kuruluşlarından biri olan Re/Max'ın Dünya Başkanı Darly L. Jesperson, ‘‘Türkiye'deki gayrimenkul diğer ülkelerle karşılaştırıldığında kelepir’’ dedi.

Re/Max Türkiye Ofisi'nin gösterdiği hızlı büyümeyi kutlamak üzere düzenlenen basın toplantısı için Türkiye'ye gelen Jesperson, Türkiye'de gayrimenkul sektörünün geleceğinin çok parlak olduğunu vugruladı. Jesperson, şunları söyledi:

‘‘Şu anda İstanbul'da gördüğüm kadar inşaat vincini hiçbir yerde görmedim. Bu hem sizin hem de bizim için ümit verici bir durum. Çok becerikli genç bir nüfusa sahipsiniz. Bu yüzden hem Türkiye'nin hem Re/Max'ın geleceğinin çok parlak olduğuna inanıyorum. Türkiye'de gayrimenkul sektörünün püyüme potansiyeli diğer ülkelere göre oldukça yüksek. Bu doğrultuda Re/Max Türkiye'nin geleceği de parlak olacak.’’

34 ülkede, 3 bin 550 ofisi ve 57 bin çalışanı ile faaliyet gösteren Re/Max, 1997 yılı sonunda geldiği Türkiye'de franchise ofis sayısını 64'e yükseltti. Jesperson, mortgage sisteminin Türkiye'de, çok büyük fırsatlar getireceğine ve kısa sürede yerleşeceğine inandığını da vurguladı.

Re/Max Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Direktörü Murat Goldstayn da bir soru üzerine, son iki yıla bakıldığında gayrimenkulün iyi bir yatırım aracı olmadığını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle