GeriEkonomi Emekliye ‘intibak’ zammında üst sınır 322 lira
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekliye ‘intibak’ zammında üst sınır 322 lira

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekli aylıklarında intibak yapılmasını öngören düzenlemenin, en kısa zamanda TBMM’ye gönderileceğini belirterek, bu çerçevede 2000 yılından önce emekli olanların aylıklarında 322 liraya varan artışların söz konusu olacağını açıkladı.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ile makamında görüşen Bakan Çelik, konuşmaların ardından, gazetecilerin emekli aylıklarına yapılacak intibak konusundaki sorularını yanıtlandı. Bakan Faruk Çelik, İntibak Yasası’yla sağlanacak farkların ödemelerinin ise ancak Ocak 2013’te maaşlara yansıyabileceğini açıkladı.
Bakan Çelik, düzenlemenin Bakanlar Kurulunda imzaya açıldığını ve çok kısa bir süre içinde TBMM’ye gönderileceğini belirterek, 2000 öncesinde emekli olanlarla 2000 sonrasında emekli olanların emekli aylıklarında farklılıklar olduğunu anlattı. 2000’den sonra emekli olanların gelişme hızından pay aldığını, ancak 2000 öncesinde emekli olanların bu payı alamadığını dile getiren Çelik, düzenlemenin, 2 milyon 743 bin emekliden 1 milyon 913 binini kapsadığını ifade etti.  Çelik, Şubat ayında da kıdem tazminatı ile ilgili çalışma yapacaklarını kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle