GeriEkonomi Emekliye evde maaş 1 Nisan'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekliye evde maaş 1 Nisan'da

Emeklilerin maaş kuyruklarında sıkıntı çekmesine son vermeye hazırlanan Emekli Sandığı, 60 yaş ve daha yukarı yaştaki emeklilerin maaşlarını, 1 Nisan'dan itibaren, konutlarında ödemeye hazırlanıyor.

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, memur emeklilerin maaş ve vergi iadelerinin konutlarında ödenmesine ilişkin, Emekli Sandığı ile Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü arasında sürdürülen görüşmeler tamamlandı.

İki kurum arasında 1 Nisan 2000 tarihinden itibaren 60 yaş ve daha yukarı yaştakilerin aylıklarının konutlarında ödenebilmesine yönelik protokol imzalandı.

Protokole göre, uygulamaya Ankara ve İstanbul'da pilot olarak başlanacak ve başarılı olması halinde diğer illerde yaygınlaştırılacak. Ödeme işlemi, maaş alınan ayın ilk günü, bu günün resmi tatile rastlaması halinde ise takip eden ilk iş günü, Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü görevlilerince emeklinin konutunda yapılacak.

Emeklinin ödeme günü evinde bulunmaması halinde, posta İdaresi ile bağlantı kurulabilmesi için, görevli tarafından telefon numarası bırakılacak.

Emeklinin 7 gün içinde bırakılan telefou arayarak evde olduğu günü bildirmesi halinde, aylığı ikinci kez konutuna götürülecek. Vergi İadesi Zarfı ise aylık ödemeye gelen görevliye teslim edilecek ya da ödemeyi yapan posta merkezine, yetkililer tarafından götürülücek veya gönderilecek.

Öte yandan, uygulamaya ilişkin, evde ödeme talebinde bulunan pilot illerdeki tüm emeklilere yazıyla bilgi verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle