GeriEkonomi Emekliye bayram ikramiyesi bayramdan önce ödenir mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekliye bayram ikramiyesi bayramdan önce ödenir mi?

Emekliye bayram ikramiyesi bayramdan önce ödenir mi?

Binlerce emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyesinde. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1000'er lira olarak hesaplara yatırılacak olan bayram ikramiyeleri, bu yıl da ödenecek. Peki, bayram öncesi hesaplarda olması beklenen emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ve ayın kaçında yatırılacak?

Hükümet tarafından Ramazan ve Kurban Bayramları'nda olmak üzere yılda iki kez ödemesi yapılan emekliye bayram ikramiyeleri vatandaşların araştırdığı konulardan biri olmaya devam ediyor. Özellikle, ramazan ayının ilerlemesi ile emekliler, dullar ve yetimleri de kapsayan, 1000'er liralık bayram ikramiyelerinin ayın kaçında ödeneceği sıklıkla araştırılıyor. Peki, emekliye bayram ikramiyelerinde tarih belli oldu mu? Emekliye bayram ikramiyeleri ayın kaçında ödenecek

Emekliye bayram ikramiyesi için vatandaşların sorgulamaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 1000'er lira olarak hesaplara yatırılacak olan bayram ikramiyeleri, emekliler, dullar ve yetimleri kapsayacak. Peki, emekliye bayram ikramiyesi bu yıl ne zaman ve hangi gün hesaplara yatırılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

2018 nisan ayında alınan kararla 12 milyon 500 bin emekli, dul ve yetimlere 1.000 lira bayram ikramiyesi ödenecek. Bu yılki bayram ikramiyelerinin mayıs ayının sonuna doğru ödenmesi bekleniyor. Çünkü Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihlerine denk geliyor. 1-2 Haziran'ın hafta sonu, arefe gününün ise 3 Haziran olması dolayısıyla ödemelerin bu tarihte yapılması öngörülüyor. Ödemelerin yapılacağı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ikramiyesinden faydalanabilecek.

EMEKLİ MAAŞLARI DA BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK

Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek. Maaşını 1-5 Haziran'da alan memur emeklisine 31 Mayıs'a kadar ödeme yapılması bekleniyor. Ancak SSK ve Bağkur emeklisi, maaşını emeklilik kartındaki numarasına göre 17-28 Mayıs arasında çekecek. Dolayısıyla SSK ve Bağkur emeklisi bayrama maaşını çekmiş olarak girecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle