Emekli vergi iadesini yarın alıyor

A.A.
23.02.2006 - 12:12 | Son Güncelleme:

Ziraat Bankası'nın, 5,6 milyon emeklinin 2005 yılı vergi iadesi ödemelerine yarından itibaren başlayacağı belirtildi. SSK ve Emekli Sandığı'na tabi emeklilerin vergi iadeleri yarın, Bağ-Kur'a tabi emeklilerin vergi iadeleri ise gelecek haftanın ilk günlerinde ödenecek.

Ziraat Bankası, emeklilerin vergi iadesi ödemelerinde zarara uğramaması için matrah bilgilerinin güncellenmesi amacıyla bir çalışma yaptı. Bugün itibarıyla matrah bilgilerinin güncellenmesinin ve son kontrollerinin tamamlanması öngörülüyor.

Ziraat Bankası yetkilileri, ödemelerin yarın yapılmasının planlandığını, ancak sistemden kaynaklanan herhangi bir aksaklık durumunda, ödemelerin en geç gelecek haftanın ilk günlerinde tamamlanacağını bildirdiler. Bir aksaklık olmazsa, SSK ve Emekli Sandığı'na tabi emeklilerin vergi iadeleri yarın, Bağ-Kur'a tabi emeklilerin vergi iadeleri ise gelecek haftanın ilk günlerinde ödenecek.

Banka yetkilileri, emeklilerin zarara uğramaması açısından sağlıklı ödeme yapılması için vergi matrahlarının güncellendiğini belirterek, 5,6 milyon emekliye ödenecek toplam tutarın da ödemelerin tamamlanmasından sonra belli olacağını kaydettiler.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı