GeriEkonomi Elazığ’ın hayali Ankara’nın kapıları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elazığ’ın hayali Ankara’nın kapıları

Elazığ’ın hayali Ankara’nın kapıları
refid:30157934-spot ilişkili resim dosyası

BAŞKENTE geçtiğimiz yıl yapılan şehir kapıları, başka şehirlere örnek oluyor. Elazığ Belediyesi de kente giriş kapıları yapmak için harekete geçti.

Belediyenin açtığı ihaleye katılacak şirketlere getirdiği şart ise, “Ankara’ya yapılmış ve uzun süre kamuoyu gündeminde kalmış olan kapı modellerinden yararlanılması” oldu. İhale dosyasına da Ankara’nın kapılarının fotoğraflarının bulunduğu bir dosya eklendi. Elazığ’ın doğu ve batı girişlerine yapılacak 2 giriş kapısının mimari-mühendislik projesine yönelik hizmet alımı ihalesi, 2 Ekim’de yapılacak.

Elazığ Belediyesi’nin yaptıracağı kapılarda örnek aldığı Ankara şehir kapıları, 2014 yılında yapıldı. Eskişehir, Konya, İstanbul, Samsun ve Esenboğa girişlerinde yer alan devasa kapılar, geçen yılki yerel seçimlerden hemen önce 15 Mart’ta resmi olarak açıldı. 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan kapılar için önce 11 Aralık 2013’te bir ihale yapıldı. 3 kapının yapımını içeren ihalede, toplam 14 milyon 680 bin TL’lik sözleşmeye imza atıldı. İhaleyi Detvar İnşaat-Gatek Yapı Sanayi ve Ticaret Ltd Şirketi kazandı. Diğer iki kapı içinse, ihale saat kuleleri yapım işiyle birlikte yapıldı. 2 adet şehre giriş kapısı ve 2 adet saat kulesi için yapılan ihalede de sözleşme bedeli de 11 milyon 480 bin TL oldu ve imzalar yine aralık ayında atıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle