GeriEkonomi Eksioğlu, Kilia Projesi'ne başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eksioğlu, Kilia Projesi'ne başladı

Eksioğlu, Kilia Projesi'ne başladı
refid:21488118 ilişkili resim dosyası

EKŞİOĞLU İM-SA İnşaat, Şile’de maliyeti 50 milyon doları aşması beklenen ve bölgenin ilk alışveriş merkezi olacak Kilia AVM ve 104 adet tripleks konak projesini başlattı.

Toplam 83 dönümlük bir arazi üzerinde inşaa edilmeye başlanan Kilia Projesi kapsamında 104 adet konak, alışveriş merkezi, sosyal tesisler ve kreş inşa edilecek. Projede ayrıca 4 adet yarı olimpik, açık ve kapalı olmak üzere 2 olimpik yüzme havuzu bulunuyor.

AVM ve Şile Konakları’nın ilk 36 adedinin 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Toplamda 20 bin metrekare kapalı alana inşa edilmesi plalanan Kilia Projesi'nin Şile halkına ciddi istihdam sağlayarak göçü önleyeceğini kaydeden Ekşioğlu İM-SA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Ekşi, “KİLİA AVM, Şile’nin daha prestijli bir bölge konumunda olmasını ve yatırım alanı olmasına önayak olacaktır. Proje, en az 700-800 kişiye iş imkanı sağlayacaktır” açıklamasında bulundu.

AİDAT KONUSUNDA TİCARİ DÜŞÜNMÜYORUZ

İmdat Ekşi, satışına başlanan Kilia Konaklarına yurtdışı dahil  yoğun talep aldıklarını kaydetti.  İlk 36 konağın AVM ile birlikte biteceğini ve  bölgede yaşantının başlayacağını da ifade eden İmdat Ekşi, aidat konusunda ise şunları söyledi: “Aidatlar konusunda ticari düşünmüyoruz. Biz aidatlara bir kaynak olarak bakmıyoruz. Amacımız sadece sitenin güvenliği sağlamak. Sitenin ihtiyacını karşılayacak, minimum seviyede tutacağı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle