GeriEkonomi Eksi 710 metrede kömür çıkardılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eksi 710 metrede kömür çıkardılar

Eksi 710 metrede kömür çıkardılar
refid:21336711 ilişkili resim dosyası

Hattat Holding Enerji Grubu-Hema Enerji Taşkömürü Madeni’nde ilk kazmayı “eksi 710” metrede Enerji ve Tabii Bakanı Taner Yıldız ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar vurdu.

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ile Hema Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat’ın eşlik ettiği ziyarette, Çıkarılan kömürün 5000-6000 kalori civarında olduğunu dile getiren Yıldız, “Dünya standartlarında bir kömür. Kazasız belasız çalışma temenni ediyoruz. Türkiye’deki yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına önem veriyoruz. 720 metre aşağıda 8.5 metre çapındaki 3 kuyu var.

Bu kuyular 25 kilometrelik bir hatla birbirine bağlanacak. Çevre Bakanımız Bayraktar’a, verdiği katkıdan dolayı da teşekkür ediyorum” dedi. Bayraktar da, “Kalori değeri çok yüksek bir kömür. Çok büyük bir anlaşma ve büyük bir yatırım. Herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat ise “Yer altında şu anda 400 kişinin üzerinde çalışan var. Bunların yarısı Çinli’dir. Kazpınar mevkisinden, Amasra’dan girdiler ve buradaki kuyuyla birlikte üç kuyu birleştirecekler” dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle