GeriEkonomi Ekonomiyi daha fazla soğutursak dondururuz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekonomiyi daha fazla soğutursak dondururuz

Ekonomiyi daha fazla soğutursak dondururuz
refid:21216617 ilişkili resim dosyası

TÜRKİYE İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Türkiye’deki ekonomiyi soğutma çabalarının sonuç verdiğini ve başarılı olduğunu belirterek, “Ama şu anda daha fazla soğutmamamız lazım. Daha fazla soğutursak dondururuz. Donan ekonomilerin çözülmesi çok zor olur” dedi.

Bütün dünya yavaşlarken, artık ekonomiyi soğutmak için ek ilave tedbirlerin uygulanmaması gerektiğini dile getiren Meral, “Bu noktada tam tersine sıktığımız kemerleri gevşetmemiz lazım, iş dünyasını likidite konusunda biraz daha rahatlatmak lazım. Aksi takdirde ekonomide bir kasılma olduğu zaman, bunun çözülmesi çok daha ağır oluyor. O yüzden ekonomi yönetiminin biraz daha toleranslı olması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

500 bin gence iş lazım

Başkan Meral, kicaret ve perakende sektöründeki büyümenin yüzde 0.9 olduğunu anımsattı ve sözlerine şöyle devam etti: “Nüfusu her geçen gün artıyor. Her yıl yaklaşık 500 binin üzerinde genç iş arıyor. Yatırımcıların projelerini hızla hayata geçirebilmeleri gerekiyor ama Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gibi bir karabasan var. Bir kabus gibi insanların üzerinde.”
TUSKON olarak çok küçük ülkeler dışında dünyada gidilmedik ülke kalmadığını aktaran Meral, kendilerine bağlı 172 dernek olduğunu ve bu derneklere, üyelerine en güzel hizmeti, onları dünyaya açarak verebileceklerini söylediklerini dile getirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle