GeriEkonomi Ekonomiye 308 milyar TL destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekonomiye 308 milyar TL destek

Ekonomiye 308 milyar TL destek

VAKIFBANK’ın aktif büyüklüğü 353 milyar TL’yi aşarken, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığı ile sağladığı destek 308 milyar TL’ye ulaştı.

VakıfBank, konsolide olmayan finansal sonuçlara göre 2018 yılının ilk 9 ayında ulaştığı 3 milyar 819 milyon TL brüt kârından 709 milyon TL vergi karşılığı ayırarak, 3 milyar 110 milyon TL net kâr elde etti. Aynı dönemde VakıfBank’ın ortalama özkaynak kârlılığı ise yüzde 16.6 seviyesinde gerçekleşti. VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, bankanın 2018 yılı ilk 9 aylık finansal performansına ilişkin yaptığı açıklamada, “Gelişmekte olan ülkelere yönelik risklerin ve piyasalarda dalgalanmaların yaşandığı bir dönemde Türk bankacılık sektörü, son yıllardaki en büyük stres testlerinden birini başarıyla atlatmıştır. Eylül ayı sonu itibarıyla nakdi kredilerimiz yıllık bazda sektör ortalamasının üzerinde, yüzde 35 büyüyerek 235 milyar TL’yi, toplam aktiflerimiz ise yüzde 43 büyüme ile 353 milyar TL’yi aştı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yılın ilk 9 ayında da gerek hane halkının gerekse reel sektörün ‘yanındaki güç’ olarak tüm kredi segmentlerinde pazar payımızı artırdık. 950 şubemiz ile milli ekonomimizin yanındaki güç olduk” dedi.

3.3 MİLYON KULLANICI

Özcan, “2018 yılının ilk 9 ayında yapılan tüm bankacılık işlemlerinin yüzde 93’ünden fazlası şube dışı kanallarımızdan gerçekleşmiştir. Bugün itibarıyla 3.3 milyondan fazla kullanıcısı bulunan mobil bankacılık uygulamamızla müşterilerimize basit, yalın ve kullanıcı dostu bir platform sunuyoruz. Dijital bankacılığa yaptığımız yatırımlar ile şube dışı kanallarımızı daha etkin bir şekilde kullanmayı, verimliliği artırmayı ve dijital platformlardan pazarlama kapasitemizi daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle