GeriEkonomi Ekonomi kurmayları TOBB ve TÜSİAD’la Anadolu turuna çıkıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekonomi kurmayları TOBB ve TÜSİAD’la Anadolu turuna çıkıyor

Ekonomi kurmayları TOBB ve TÜSİAD’la Anadolu turuna çıkıyor
refid:12251271 ilişkili resim dosyası

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bugüne kadar Ankara’da yapılan Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nu Anadolu turuna çıkarıyor.

İlki, 13 Ağustos günü Konya’da yapılacak 15’inci Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısına, 8 bakanın yanı sıra Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, gibi Türkiye’nin önde gelen sivil toplum örgütleri de katılacak.

11 il bir arada

Konya’daki Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısında bölgedeki şehirlerin merkezi ve yerel kamu idareleri, üniversiteler, sivil toplum kuruluşlarıyla meslek örgütleri temsilcileri de katılacak. Bu toplantıda evsahibi Konya’nın yanı sıra Ankara, Aksaray, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat’ın aralarında bulunduğu Orta Anadolu’daki koplam 11 ilin katılımı olacak.

Sırada Şanlıurfa var

Konya’nın ardından 17 Ağustos’ta Ankara’da toplanacak olan EKK, 18 Ağustos’ta Şanlıurfa’da toplanacak.  Bu toplantıya da hem Türkiye çapında sivil toplum kuruluşları hem de yerel temsilciler katılacak. Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlurfa ve Şırnak bu toplantıya katılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle