GeriEkonomi Ekonomi hattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekonomi hattı

SSK emeklisi eczanede kalp krizinden öldü

İZMİR’
in Limontepe semtinde ilaç almak için gittiği eczanede kalp krizinden ölen emekli işçi 71 yaşındaki Muhsin Öztürk’ün eşi 63 yaşındaki Kibar Öztürk, eşinin iki gün uğraşmasına rağmen ilacı alamadığını, sonunda parayla almak isterken öldüğünü söyledi. Kibar öztürk, göğsündeki kitle nedeniyle Pazartesi günü İzmir Eğitim Hastanesi’ne gitiğini, kitleden incelemek için parça alan doktorun iki gün sonra pansuman yaptırmasını isteyerek bir de ağrıkesici ilaç yazdığını kaydetti. Kibar öztürk şunları anlattı: ‘İlaç vermeyip, anlaşmalı eczanelere gönderdiler. Gittiğimizde sistemin daha uygulamaya geçmediğini söyleyerek ilacı vermediler. Akşam saatlerinde eve geldik. Bir gün sonra eşim ilacı alabilmek için Yeşilyurt semtindeki anlaşmalı eczanelere gitti. Ancak yine vermemişler. Eve eli boş döndü. Dün 20 YTL’lik ağrı kesicinin 10 YTL’sini verip ilacı aldı. Ama dışarı çıkamadan kalp krizinden kaybettik.’

CHP’lilerden ‘hastane rezaletini gördük’ turu

CHP
Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi dün sabah beş milletvekiliyle birlikte Sağlık Bakanlığı’na devredilen bazı SSK hastanelerini ziyaret ederek, tedavi sırası bekleyen vatandaşlarla görüştü. Etlik Polikliniği’ne giden Selvi ve beraberindekiler, Başhekim Sami Türkoğlu ve Numune Hastanesi Başhekimi Mahmut Koç tarafından karşılandı. Orhan Akgül adlı vatandaş milletvekillerine ‘Çocuğum burada ölüyor diyalize almıyorlar’ diye yakındı. Bunun üzerine hastane yetkilileri duruma müdahale ederek koridordaki bankta yatan oğlu Mustafa Akgül’ü sedyeye aldırıp yatan hasta bölümüne taşıttı. Bir vatandaş da, ‘Rezalet yaşıyoruz, 4 tane kuyruğa girdim. Nereye gideyim, ne yapayım bilemiyorum, ben hastayım’ diyerek tepkisini dile getirirken, bir başka hasta da saat 07.00’den beri sıra beklediğini ve muayene olamadığını anlattı. CHP’liler daha sonra da Sağlık Bakanlığı Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gitti.

DYP: Hastaneleri esir kamplarına çevirdiler

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, reform yapmak için yola çıkanların, hastaneleri esir kamplarına çevirdiklerini söyledi. Ağar, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, ‘Uyarılarımızı dinlemediler. Böyle sıkıntılar yaşamamak için önce pilot uygulama yapılması gerekirdi. Bu hükümetin, reform yapma kabiliyeti yoktur. Bu iktidar ancak kendisiyle gölge boksu yapmaktadır’ dedi.

Sporcu bakan düştü

SPORCU
kimliğiyle ön plana çıkan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen dün açılışını yaptığı Uluslararası Tekstil ve Aksesuarları Fuarı’nda ayağı takılınca balıklama yere uçtu. Altınyıldız stantını gezerken ayağı sehpaya takılan Tüzmen yüzüstü yere kapaklandı. Atletik yapısıyla yerden hemen kalkan Tüzmen, gazetecilerin ‘Sayın Bakan’ım, çekemedik, bir daha düşer misiniz’ şeklindeki şakasına ‘Bu mümkün değil çocuklar’ diyerek karşılık verdi. Cam sehpanın üzerine düşmekten son anda kurtulan Tüzmen’e TİM Başkanı Oğuz Satıcı, nazar boncuğu taktı. Fuarın açılışında konuşan Tüzmen, kurdaki düşüşün, dış borç ödemeleri ve enflasyonun aşağı çekilmesi açısından faydaları olduğunu ifade etti. Tüzmen, ‘Zaten memnun olan kesimler belli. Ama ihracatçılarımız açısından çok büyük faydası yok. İthalatımıza da çok büyük faydası var. Çok ciddi ithalatçı ülke haline geliyoruz’ dedi. ABD gibi yaklaşık 100 milyar dolar tekstil ve konfeksiyon ithalatı olan bir ülkenin içinde Türkiye’nin ihracatının çok daha fazla olması gerektiğinin altını çizerek, ‘Daha yüksek katma değer yaratan ürünlerle bu pazarda yer alacağız’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle